Hatay’ın altyapısına 373 milyon Avro’luk hibe: Hatay’ı yeniden ayağa kaldıracağız!

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Öntürk, İller Bankası tarafından maliyeti 373 Milyon Avro’luk hibe kredisinin onaylandığı duyurdu. Başkan Öntürk, Arsuz, Hassa, Defne, Dörtyol, İskenderun, Kırıkhan, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’mızda Atıksu Arıtma Tesisleri, İçmesuyu Projesi, Kanalizasyon Şebekesi ve Derin Deniz Deşarj için kullanılacak hibe için “Müjdeler olsun, biz yaptık, biz yapacağız” ifadesini kullandı.

Hatay’ı yeniden ayağa kaldıracaklarını ifade eden Öntürk, “Hatay’ımızın en kısa sürede yeniden ayağa kalkacağının sarsılmaz inancı ile hazırız, kararlıyız. Değerlerimize sahip çıkarak Hatay’ımızı birlikte ayağa kaldıracak, yarınlarımızı yeniden inşa edeceğiz” dedi.

ATIKSU ARITMA, İÇME SUYU VE KANALİZASYON PROJELERİ

İl Başkanı Öntürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Arsuz, Hassa, Defne, Dörtyol, İskenderun, Kırıkhan, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’mızda Atıksu Arıtma Tesisleri, İçmesuyu Projesi, Kanalizasyon Şebekesi ve Derin Deniz Deşarj için İller Bankası tarafından maliyeti 373 Milyon Avro’luk hibe kredisinin onaylandığının müjdesini buradan paylaşmak istiyorum. Bu çerçevede şehrimize desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyor, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye, İller Bankası Genel Müdürü Recep Türk’e teşekkür ediyorum” diye konuştu. Haber: Sabahattin Atasoy