Faruk Koca’ya ömür boyu men Ankaragücü’ne 5 maç seyircisiz oynama cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olaylı Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından merakla beklenen kararlarını duyurdu. Hakeme saldırı yapılan maçın ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), MKE Ankaragücü Kulübüne ve Faruk Koca’ya verilen cezaları açıkladı.

PFDK, hakeme yumruklu saldırıda bulunan Ankaragücü kulüp başkanı Faruk Koca’ya 5 yıl hak mahrumiyeti, üç yılı aşan ceza olması dolayısıyla da sürekli hak mahrumiyeti cezası verildiğini duyurdu.

PFDK, Ankaragücü takımına ise 5 resmi müsabakayı seyircisiz oynama ve 2 milyon lira da ceza verildiğini kaydetti. MKE Ankaragücü ayrıca çirkin ve kötü tezahüratın sezon içinde ikinci kez gerçekleşmesi nedeniyle 200 bin lira ile cezalandırıldı.

MKE Ankaragücü’nün idarecilerinden Gülsen Yılmaz ve Cengiz Gökay ihtar cezası alırken, Cahit Şahin ihtarın yanı sıra 75 gün hak mahrumiyeti ve 140 bin lira, Yusuf Buğra Tanık ise 45 gün hak mahrumiyeti ile 210 bin lira para cezası aldı. Açıklamada kulüp görevlilerinden Şahin Yunus Şahin ve Kenan Çelikkaya’nın da sürekli hak mahrumiyeti cezası verildiği kaydedilirken, İsmail Develi, Mücahid Osman Karabay, Burak Koca, Hakan Apaydın ve Ahmet Öztürk’ün ihtar cezası aldığı belirtildi.

Ankaragücü 5 maçlık seyircisiz oynama cezasını ilkini Perşembe günü Atakaş Hatayspor karşısında çekecek. Haber: Sabahattin Atasoy