Projelerimizle Hatay’ı tekrar ayağa kaldıracağız

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk, “Depremden sonra başka şehirlere göç etmek zorunda kalan hemşerilerimizin geri dönmesi için Hatay’ımızı tekrardan ayağa kaldırıp onları geri getireceğiz.” dedi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk Hatay’da seçim çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlarla birlikte tekrardan Hatay’ı ayağa kaldıracaklarını aktaran Öntürk, “Hatay’ın sorunlarını biliyoruz. Biz dersimize iyi çalıştık ve ne yapılması gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Hatay’ın Yayladağı mahalleleri ile vatandaşlarla buluşan Mehmet Öntürk Hatay’ın yeniden ayağa kalmasını için projelerini paylaştı.

Öntürk, 6 Şubat depreminin yıl dönümüne yaklaşıklarını ifade ederek: “6 Şubat depremi büyük bir felaket aramızdan ayrılan kardeşlerimize rahmet diliyorum mekanları cennet olsun. Yaralı olanlara şifa diliyorum. Mevlam bir daha böyle bir acı göstermesin.  Bir daha depreme dayanıklı yaşanabilir ciddi çağa uygun evlerle inşallah hem köylerimiz hem merkezimiz inşa ediyoruz etmeye devam edeceğiz. En önemli meselesi bir an önce vatandaşımızı konutları ile buluşturmak. Bu alt yapısı çökmüş tarla olmuş şehirlerimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Sebep, Hatay bir medeniyet şehri Hatay bir kültür şehri tarihi şehir kültürümüzü tarihimizi medeniyetimizi koruyarak yapacağız. İnşallah kardeşçe yaşamaya bu topraklarda devam edeceğiz. Hatay özel bir şehir bu özelliğini biliyoruz ve bu en hassas noktamızdır bu şekilde şehrimize ayağa kaldıracağız. Dışarıya giden kardeşlerimiz var. Köyde bağlantısı olmayan sadece evin merkezde olan akrabası olmayan sığınacağı bir yer olmayan şehir dışına giden kardeşlerimiz var. Bir an önce evlerini yapıp tekrar geri şehrine dönmesini sağlayacağız.” dedi.

Mehmet Öntürk, seçimden sonrada vatandaşların desteği ile başkan sıfatıyla mahalleleri tekrar ziyaret edeceğini belirtti.

Öntürk, ayrıca ilçe belediye başkan adaylarının 3 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hatay ziyaretinde açıklanacağını söyledi.

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk programına, AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, AK Parti Yayladağı İlçe Başkanı Doğan Gürlen, MHP Yayladağı İlçe Başkanı Celal Atmaca ve partililer eşlik etti. Haber & Foto: Mahmut Tuncay