Her fırsatta yok saydığınız yerel basını kamuoyunun önüne atamazsınız!

Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel, 1-0 kazanılan Adana Demirspor maçının ardından tuhaf açıklamalarda bulundu. 10 maç aradan sonra kazanılan müsabakanın ardından Hataylı gazetecileri hedef alan Demirel,  “Hatayspor’la ilgili konuşan herkes dikkat etsin. Mersin’e gelen var mı? Hataylı muhabir abiler, beraberdik depremden önce. Burada bir tane basın toplantısına gelmişler mi? Soru sormuşlar mı bana. Ya da Mersin’e gelip benimle röportja yapmışlar mı? Ben bir konuşursam… Hatay’ı da Hatayspor’u da ağzına alırken herkes dikkat etsin. Dikkat etmeyen varsa ben dikkat ettirmeye çalışacağım” diye konuştu. Demirel’in yerel basında takımdaki gidişatı eleştiren yazılar üzerine söylediği bu sözler şaşkınlık yarattı.

KONUŞULMASI GEREKEN NE VARSA KONUŞULSUN!

Geçtiğimiz hafta tribünden yükselen “Yönetim istifa” seslerine yanıt veren Demirel, “Yönetimle herhangi bir ilgisi yok bu işin. Bütün organizasyon, gelen oyuncu, giden oyuncu, sponsorluklar, oyuncuların maaşları, her şey bana ait. O yüzden yönetimlik bir durum yok. Ben burada her şeyi organize ettim. Ben de sezon sonuna kadar buradayım. Hiç kimse kendini yormasın” ifadelerini kullanmıştı. Demirel’in bir hayli dikkat çeken bu açıklamasının ardından kulüp yöneticilerinden çıt çıkmadı. 10 hafta sonra kazanılan bir maçın ardından hedefine bu kez yerel basın temsilcilerini oturtan

Demirel’in sözlerine anlam verilemedi.

Her hafta “Ben konuşursam olay olur” diyen ancak konuşmayan Demirel’in en çok destek aldığı yerel basını kamoyunun önüne atması üzüntüyle karşılandı.

İSTİFASI CEBİNDE DOLAŞIYORDU

Mersin’de, depremin etkilerinden uzakta, kulübe yağan maddi ve manevi desteklerin gölgesi altında tek görevi iyi futbol oynatmaya çalışmak ve eğer başarılabilirse kümede kalmak olan teknik direktör Volkan Demirel’in depremin maddi ve manevi etkilerini hala ilk günler kadar hisseden yerel basın temsilcilerini hedef göstermesi ve henüz iki hafta önce kendisinin de kötü gidişat yüzünden istifa etmek istediği gerçeğini görmezden gelerek eleştirilere saldırgan bir üslupla karşılık vermesi hayal kırıklığına yol açtı.

YEREL BASIN HERŞEYE RAĞMEN BAĞRINA BASTI!

Deprem öncesi yerel basını yok sayan ve idman öncesinde yaptığı açıklamalarda yerel basının görevini “Taraftarları tribünlere çağırmaktan ibaret” olarak sınırlamaya çalışan Demirel’in bu yaklaşıma rağmen, deprem sonrası Hatay’a verdiği özverili desteklerden dolayı sahiplenildiği ve sevildiği bu ortamda 10 hafta sonra alınan galibyetin ardından kullandığı üslup depremzede gazetecilerde üzüntü yarattı. Haber: Sabahattin Atasoy