Öntürk Altınözü’nden söz verdi: Hatay’da çamurlu çukurlu yol, susuz ev bırakmayacağım

Öntürk: Büyükşehir olmanın tadına varamadı Hatay. Altınözü’nde hala yol ve su problemi konuşuluyorsa HBB yönetimi başarısızdır. Peki biz nasıl düzelteceğiz. Her bölgeye ekip kuracağım. İş makineleri, ekipler olacak. Minimum 5 bölge planlıyoruz. Altınözü bunlardan biri olacak. Aynı anda Hatay’ın dört bir yanında altyapı çalışması başlatacağız.  Bu yaz Hatay’da çamurlu çukurlu yol bırakmayacağım

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Altınözü’nde mahalle muhtarları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Altınözü’nden önemli mesajlar veren Öntürk, başkan seçilmesi halinde yaz mevsiminde büyük bir seferberlik başlatarak Hatay’ı çamur ve çukurdan kurtaracağını söyledi. Konuşmasına deprem felaketinde ölenleri anarak başlayan Öntürk, devletin desteğiyle şu anda Hatay’da afetlere dirençli bir kent inşa edilmeye başlandığını söyledi.

Öntürk, “Siyasiler olarak görevimiz tedbir almak, afetleri en az hasarla atlatmaktır. Şu anda afetlere uygun bir şehir yapıyoruz. Bu milletine aşık insanların işi” dedi.

HATAY BÜYÜKŞEHİR OLMANIN TADINA VARAMADI!

Hatay’ın altyapı sorunlarına değinen Öntürk, “Hatay’ın içme suyu problemini çözeceğiz. Biz hiçbir zaman hizmet yaparken oy verdi vermedi ayrımı yapmadık. Bir su probleminde bile muhtar Ankara’ya gitmek zorunda kalıyordu. 2013’te büyükşehir yasasını çıkardık. Büyükşehir olmanın tadına varamadı Hatay. Altınözü’nde hala yol ve su problemi konuşuluyorsa HBB yönetimi başarısızdır. Peki biz nasıl düzelteceğiz. Her bölgeye ekip kuracağım. İş makineleri, ekipler olacak. Minimum 5 bölge planlıyoruz. Altınözü bunlardan biri olacak. Aynı anda Hatay’ın dört bir yanında tüm altyapı çalışması başlatacağız.  Bu yaz Hatay’da çamurlu çukurlu yol bırakmayacağım. Sonra altyapı, sıcak asfalt, su sorununu çözeceğiz. Ayrım yapmaksızın nüfusu bini aşan her büyük köye meydan yapılacak. Hatay’ın her yerini yaşanabilir hale getireceğiz. Bu vaatleri not alın. Hepsini yapacağız” dedi.

KAYNAKLARI ÇARÇUR ETMEYECEĞİZ

HBB’nin kaynaklarını çarçur etmeyeceklerini aktaran Öntürk, “Giderlerimizi kısacağız. EXPO gibi işlerimiz olmayacak. Bu işin reklamı için 6 milyon TL ödemişler,  ben o parayla 6 köyün su problemini çözerdim” dedi.

OSB’LERLE İSTİHDAMI ARTIRACAĞIZ

Kentteki istihdam sorunuyla da ilgili konuşan Öntürk, “İstihdam önemli bir problem. Göreve geldiğimizde ihtiyaç olan her yere Organize Sanayi Bölgesi yapılacak. Biri de Enek OSB. Bu önemli yatırım Altınözü’nde istihdamı canlandıracak. Benim başkanlığımda bu şehrin genel bütçeden alması herken ne hizmet varsa tüm vekillerimiz ve kentimizin dinamikleriyle tüm gücümüzle bastıracağız” diye konuştu.

Haber: Sabahattin Atasoy

Foto: Mahmut Tuncay