Başkan Sarı’dan HBB mesajı: Bahanelere tahammülümüz kalmadı!

Sarı: “Bazı söylemleri başka yere çekmeye çalışanlar var. Biz, hem iktidarın hem HBB yönetiminin uyumlu bir şekilde çalışmasının kenti daha ileriye taşıyacağına inanıyoruz. Bizim iddiamız şu. Biz daha iyi yönetiriz. 31 Mart’tan sonra bahanelerden arınmış bir yönetimin desteğiyle köylerimizde eksik kalan tüm hizmetleri gerçekleştireceğiz”

 

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Cumhur İttifakı HBB adayı Mehmet Öntürk’ün katıldığı muhtarlar ve kanaat önderleriyle buluşma programında konuştu.

31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yapan Başkan Sarı, mevcut yönetiminin bahanelerinden bıktıklarını ve “Biz daha iyi yönetiriz” iddiasında olduklarını söyledi.

Başkan Sarı, “Bizim HBB’nin görev alanındaki hizmetler noktasında üretilen bahanelere tahammülümüz kalmadı. Bazı söylemleri başka yere çekmeye çalışanlar var. Biz, hem iktidarın hem HBB yönetiminin uyumlu bir şekilde çalışmasının kenti daha ileriye taşıyacağına inanıyoruz. Bizim iddiamız şu. Biz daha iyi yönetiriz. Cumhur İttifakı olarak tüm sorunları çözmeye talibiz. Milletin kaynaklarını millet için kullanacağız. 31 Mart’ta bunu yapıp, HBB’yi Ak belediyecilik ile buluşturup, kimlik ayrımı yapmadan, oy verdi vermedi hesabı gütmeden 15 ilçemizi ayağa kaldıracağız” dedi.

KÖYLERDEKİ EKSİKLERİ BİLİYORUZ, HEPSİNİ ÇÖZECEĞİZ

Altınözü’ndeki hizmetlerle ilgili de konuşan Başkan Sarı, “İlçemizde hangi mahallenin neye ihtiyacı var biliyoruz. Deprem sonrası bazı işler aksamıştır. Bin yılın felaketini yaşadık. Şu anda arsa sorunu olmayan yerlerde köy evleri yapılıyor. Hazine arazisi olmayan yerde kamulaştırma yapıyoruz. Tepehan’da bu işi çözdük, hayırlı olsun. Mayadalı’da yakında bitecek.  B sınıfı Altınözü Devlet Hastanesi’nin inşası sürüyor. Nisan’da ayında hizmete açılmasını bekliyoruz. Yeni hükümet konağı yapılacak. Yanına da ilçeye bir kent meydanı kazandıracağız. 31 Mart’tan sonra bahanelerden arınmış bir yönetimin desteğiyle köylerimizde eksik kalan tüm hizmetleri gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

Haber: Sabahattin Atasoy