Çinçin: Sorumlular görevini yapmıyor!

Deprem felaketini yaşayan Hatay’da ulaşım sorunu da giderek büyüyen bir sorun haline geldi. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay’da kara, hava ve deniz ulaşımının birçok sorunla boğuştuğunu dile getirdi. Yıkım çalışmaları nedeniyle Antakya’da birçok alternatif yolun işlevsiz hale geldiğine dikkat çeken Çinçin,  Honda Kavşağı olarak bilinen bölgede yaşanan trafik keşmekeşine dikkat çekti. Belen geçici çilesine de değinen Çinçin, otoyol bağlantısı olmadığı için vatandaşların yıllardır mağduriyet yaşadığını ve bölgede yaşanan ölümlü trafik kazalarının can yakmaya devam ettiğini hatırlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çinçin, “Otoban bağlantısının Antakya’ya kadar gelmemesi en temel problemlerden birisi. Şehrin girişindeki Honda Kavşağı’nda oluşan sıkışıklık yurttaş için büyük bir çile haline geldi” dedi.

HAVA VE DENİZ ULAŞIMI DA SORUNLU!

Belen Geçidi be Honda Kavşağı’nın büyük bir sorun olduğunu ifade eden ATSO Başkanı Çinçin, havaalanı ve HADO’dan da verim alınamamasından dert yandı. Çinçin, “Belen ve Honda Kavşağı’na çözüm bulunması, il merkezi için gerekliliğin ötesine geçmiş bir sorundur. Havaalanı desek açık da değil kapalı da. Rüzgâr esse uçak kalkamıyor. Hatay Deniz Otobüsü (HADO) çok uzun süredir belirsizliğini koruyor. Yol sorununu çözemediğinizde suyu bile insanlara ulaştıramıyorsunuz. Başta belediye olmak üzere sorumlular görevlerini yerine getirmiyorlar. Asgari yaşam kalitesinin sağlanması için ulaşıma çok acil çözüm gerekiyor” açıklamasını yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy