CHP Lideri, ilk grup toplantısına Hatayspor formasıyla çıktı

İlk ziyaretini Hatay’a yapan CHP liderinin HBB Başkanı Savaş’tan övgüyle bahsetmesi Hataylıları kızdırdı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin ilk meclis toplantısına elinde Hatayspor formasıyla çıktı. Özel, burada yaptığı konuşmada, Hatay’a başsağlığı mesajını yineledi. Özel, Hataylı olmaya devam edeceklerini kaydederek, “Hatay’ın ve Hataylıların yüzlerini güldüren Hatayspor’dur, onlara başarılar dilerim” dedi.

Hatay için verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen Özel, “Seçimden önce gittiğimde Hatay’da siyaset yapmayacağım demiştim, gittim, görüştüm, vatandaşları dinledim. Hatay’a geç geldi devlet, erken gitti devlet. Enkaz kaldırmada bütün iller bitti, Hatay’da yüzde 20’si duruyor. Hala bulunamayan kayıplar var. Hatay’da verilen sözler tutulmadı. Hatay, Atatürk’ün olduğu gibi benim de şahsi meselemdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de şahsi meselesidir” diye konuştu.

Hatay’ın kalıcı konut ihtiyacının bir an önce giderilmesi gerektiğini aktaran Özel, “Hatay’da 255 bin konuta ihtiyaç var, şuana kadar 32 bin tanesinin ihalesi yapılmış, 25 bin kadarı yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 yıla kadar evleri verecekleri söylemişti. Ama görünen tablo ortada. Yıkımın yüzde 44’ü Hatay’da, vefatın neredeyse yarısı Hatay’da. Depremin yaraları sarılmalı, verilen sözler tutulmalıdır” şeklinde konuştu.

Özel, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş hakkında da övgü dolu sözlerde konuştu. Tüm açıklamaları destek gören Özel’in, Lütfü Savaş’a destek çıkması ise tepki gördü. Haber: Sabahattin Atasoy