BİK Müdürü Oranlı yerel basınla buluştu

Basın İlan Kurumu Adana Bölge Müdürü Çetin Oranlı Hatay’a geldi ve yerel basının sorunlarını dinledi.

“Hatay’ın yeri bizim için ayrı biz kurum olarak her zaman yanınızdayız” diyen BİK Müdürü Çetin Oranlı, gazete ve internet sitelerinin bu süreçte zorlu koşullara rağmen yayınlarını sürdürebilmelerini takdir etti.

Gazete ve internet haber sitelerinin yerine getirmesi gereken yükümlülükleri yerel basınla istişare eden Oranlı, gönlü yıkık bir şehrin basınına özel ilgi gösterdiklerini belirtti.

Yerel basında şehirde yaşanan sürekli elektrik kesintileri, şebeke sorunu ve internet yetersizliğini dile getirip yayıncılığın zorlu yönlerini anlattı.

Karşılıklı sohbet eşliğinde, sorunların çözüme ulaşma çabasıyla geçen buluşma yerel basına moral oldu.

Müdür Oranlı yerel basın buluşmasından sonra dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Can’ı, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz’ü ziyaret eden Basın İlan Kurumu Adana Bölge Müdürü Çetin Oranlı nazik ev sahiplikleri için teşekkür etti. Hatay Basın Cemiyeti ve üyelerine de ayrı bir ziyaret gerçekleştiren Müdür Oranlı basın emekçilerine kolaylıklar diledi. Haber: Mahmut Tuncay