8 derslikli Enek İlk Umut Ortaokulu törenle açıldı

Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Enek Mahallesi’nde İlk Umut Derneği ve Güney Koreli bağışlılar tarafından CNT Prefabrik ve Konteyner firmasına yaptırılan Altınözü Enek İlk Umut Ortaokulu törenle açıldı. Açılış törenine Hatay Vali Yardımcısı Gökay İçen, Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner ve kurum müdürleri katılım gösterdi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından söz alan Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, okulun ilçeye hayırlı olması dileğinde bulundu. Emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür eden Kaymakam Sert, depremin yol açtığı yaraları el birliği ile sarmaya devam edeceklerini ifade etti.

Açılışın ardından okulda incelemelerde bulunan protokol üyeleri öğrencilerle sohbet ederek derslerinde başarılar diledi.

770 metrekarelik bir alana inşa edilen prefabrik okulda 8 ana derslik, bir çok amaçlı salon, bir müdür odası, bir müdür yardımcısı odası, bir destek eğitim odası, bir rehberlik servisi ve bir kütüphanenin yanı sıra 10 adet konteyner lojman bulunuyor. Okulda 168 öğrenci eğitim görüyor.

Haber: Sabahattin Atasoy

Foto: Mahmut Tuncay