Volkan Demirel formsuz!

Teknik Direktör Volkan Demirel yönetimindeki Hatayspor’da hiçbir oyuncu performansını artıramadı. Demirel aylardır takıma olumlu bir dokunuş yapamıyor!

 

Süper Lig erteleme haftasında Mersin’de Gaziantep FK ile golsüz berabere kalan Hatayspor’da oyuncuların yine vasat bir futbol sergilemesi dikkatlerden kaçmadı. Teknik Direktör Volkan Demirel’in kötü gidişe çare bulamaması ve oyuncuların performansını artıramaması Bordo-Beyazlı taraftarları kara kara düşündürmeye başladı.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, yine ileriki haftaları işaret etti. Yakaladıkları pozisyonları değerlendirmeye çalışarak yukarılara tırmanmayı hedeflediklerini aktaran Demirel, “Baktığımızda beraber kaldığımız maç sayısı 8. berabere kaldığımız maç sayılarının 5’i de 0-0 biten bir maç. En azından 3 tanesinden galip gelsen, 1 gol atsan şu an başka bir şey konuşuruz. Ama ne yazık ki skor alamazsanız, olumsuzluklar ön plana çıkıyor. Çalışacağız, devam edeceğiz. Gol pozisyonlarını daha iyi değerlendirmeye çalışacağız. Sonuçta baktığımızda bu takım ilk 8 hafta çok üst düzey bir performans gösterdi ve beklentileri yükselttik bunun farkındayım. Ama yeni bir takım olduğumuzu, sadece Kamil ile Erce ile geçen seneden Türkiye ligini bilen oyuncularla oynadığımızı dile getirmek lazım. Biz çalışıp pozisyon üretmeye devam edeceğiz. Çünkü analizlerimize baktığımızda gol bölgesine girişte, ortada, şut atmada, her şeyde yukarıda, yani takımın genel skora baktığımızda, yukarıda olduğu bir tabloda görüyoruz. Biz çalışmaya devam edeceğiz. Yakaladığımız pozisyonları atmaya çalışacağız ve yukarılara tırmanmaya çalışacağız” sözlerini kullandı. Haber: Sabahattin Atasoy