Vali Masatlı ve Başkan Öntürk bakanlarla Hatay’ın ihtiyaç duyduğu hizmetleri konuştu

Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Ankara’da Tarım ve Ormancılık Bakanı İbrahim Yumaklı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretlerde Hatay’a yapılacak hizmetlere ilişkin istişarelerde bulunuldu. Vali Masatlı ve Başkan Öntürk ilk olarak Tarım ve Ormancılık Bakanı İbrahim Yumaklı’yı, daha sonra Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’yi son olarak da Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ziyaret etti. Heyet, Hatay’a kazandırılan hizmetlerden dolayı bakanlara teşekkür ederken, yapımı planlanan hizmetler noktasında da destek talebinde bulundu.

Bakanlıkların Hatay’a büyük katkılarının olduğunun altını çizen Vali Masatlı, “Hatay’ın bir an önce ayağa kalkması adına bakanlarımıza ziyaret ettik. Bakanlarımıza ve yardımcılarına Hatay’a kattıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettik. Yapımını planladığımız hizmetler noktasında desteklerini talep ettik. Söz konusu Hatay ise gerisi teferruattır diyerek depremde yerle bir olan kentimizi ayağa kaldırma noktasında bakanlarımızdan tam destek aldık” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ÖNTÜRK GÖRÜŞMELERİN DETAYINI ANLATTI

HBB Başkanı Mehmet Öntürk, Hataylı vatandaşların isteklerini bakanlara ileterek acil çözüm için destek istedi. Bakan Özhaseki ile Hatay’ın kalkınmasına yönelik çalışmaları değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Öntürk, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ile de deprem felaketi sonrası Hatay’da sekteye uğrayan ziraat zincirini yeniden ıslah etmeye yönelik istişarede bulunduklarını dile getirdi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’la birlikte Hatay için planlanan sportif faaliyet alanları ve gençlere yönelik etkinlikler kapsamında istişarede bulunduklarını aktaran Başkan Öntürk, “Hep birlikte, büyük bir kararlılık ve azimle Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldıracağız. 7’den 77’ye her alanda tam donanımlı şehircilik vizyonumuzla Hatay’ımızı geleceğe hazırlıyoruz. İlgilerinden dolayı Bakanlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy