“Sessiz yürüyüş” protesto sesleriyle yankılandı!

Lütfü Savaş, alana giriş yaptığında yüzlerce kişinin protestosuyla karşılaştı. Yuhalama seslerini “İstifa” sloganları takip etti. CHP lideri Özgür Özel de Hatay’daki aday tercihi nedeniyle protesto edildi.

6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlerde vefat eden Hataylı vatandaşlar, “Sessiz Yürüyüş” ile anıldı. Hatay Valiliği koordinesinde düzenlenen anma etkinliği kapsamında Vali Ürgen Parkı’nda bir araya gelen vatandaşlar, Köprübaşı mevkiine yürüdü. Saat 04.17’de depremde vefat edenlerin anısına saygı duruşunda bulunuldu. Çok yoğun bir katılımın olduğu programa protestolar damga vurdu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin başkan adayı Lütfü Savaş, alana giriş yaptığında yüzlerce kişinin protestosuyla karşılaştı. Yuhalama seslerini “İstifa” sloganları takip etti. Vatandaşlar, Lütfü Savaş’ın adaylığından dolayı alana gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i de protesto etti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’da konuşma yaptığı sırada tepki gördü.

Bir hayli gergin geçen “Sessiz Yürüyüş” etkinliği olaylar büyümeden sona erdi. Vatandaşlar yürüyüş sonunda Asi Nehri’ne karanfil bıraktı. Haber: Sabahattin Atasoy