Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay’dan HBB’ye teşekkür

Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, ilçenin önemli sorunlarından biri olan sinekle mücadele kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesinin kendilerine 2 adet ilaçlama aracı tahsis ettiğini duyurdu ve HBB yönetimine teşekkür etti.

Samandağ Belediyesi’nin, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir çalışma yürüttüğünü aktaran Karaçay, “Halkımızın bu dönemde en çok mağdur olduğu konuların başında gelen sivrisinek sorununa karşı kayıtsız kalmayan ve ilaçlama çalışmalarına başlayan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Sinek ve haşere ile mücadele amaçlı olarak sulak alanların ve su kanallarının temizliği ve ilaçlanması, park ve bahçelerdeki otların ve çöplerin temizliği, giderlerin ve lağımların temizlenmesi, larva alanlarının ilaçlanması alanlarında Samandağ Belediyesi, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmaktadır.
Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak Samandağ Belediyesine ait 2 araç ilaçlama çalışmaları için tahsis edilmiş olup ilaçlama kapasitesi arttırılmıştır” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy