Özel: Hatay’da tüm zehirli dilleri bitirmeye kararlıyız

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, partisinin Hassa Belediye Başkan Adayı Selahattin Çolak’ın ayrımcı ve çirkin sözlerini sert ifadelerle eleştirdi ve gerekeninin yapılacağını söyledi. Çolak’ın sözlerini şiddetle kınadığını aktaran Özel, Hatay’da zehirli dilleri bitirmeye kararlı olduklarını söyledi. Hatay’ımızın ve Türkiye’nin tüm kesimlerini kucaklayan ve kardeş kabul eden anlayışa sahip çıkacaklarını ifade eden Özel, “Seçim akşamı Hassa’da yaptığı bir konuşmada Belediye Başkan Adayı Selahattin Çolak’ın sarf ettiği talihsiz ve çirkin sözler asla kabul edilemez. Hemşerilerimizi ayıran ve ayrıştıran her türlü sözü, davranışı, uygulamayı, hatta imayı dahi en şiddetli şekilde kınıyorum.

Hatay’ımızın ve ülkemizin tüm kesimlerini kucaklayan ve kardeş kabul eden inancımızdan, anlayışımızdan, duruşumuzdan ve dilimizden asla taviz vermeyeceğiz. Her dilden, dinden, mezhepten, kökenden, siyasi görüşten tüm hemşerilerimizle çıktığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.

Seçim akşamı ilk verdiğimiz mesajlarda da tek hedefimizin ve gündemimizin, oy veren vermeyen tüm hemşerilerimize ve memleketimizin her köşesine eşitlik ve adaletle hizmet olduğunu söyledik. En büyük davamız da ülkümüz de yolumuz da Şehrimizi yeniden ayağa kaldırmaktır!

Parti disiplin kurulumuz başta olmak üzere tüm yetkili kurullarımız bu konuda hassasiyetle harekete geçmiştir ve gereken yapılacaktır. Hatay’da tüm zehirli dilleri bitirmeye kararlıyız! Kardeşliğimiz, birliğimiz, Hatay’ımız var olsun” açıklamasını yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy