“Operasyonel sebepler” iç sahada deplasmanı yaşattı

Hatayspor yöneticilerine sesleniyoruz. Tüm Türkiye’nin sempatisini kazanan Hatayspor’a zarar veriyorsunuz!

Ligin en formsuz takımlarından biri olan Hatayspor bu maçta zaten puan alamazdı ama iç saha maçında yönetimin hatalı kararıyla takımın küçük düşmesinin önüne geçilebilirdi

 

Atakaş Hatayspor, Trendyol Süper Lig’in 28’inci hafta maçında Fenerbahçe’ye 2-0 yenildi. Son haftalardaki kötü performansını bu maçta da sürdüren Bordo-Beyazlılar, özellikle maçın ilk yarısında hiçbir varlık gösteremedi.

Hatayspor yönetiminin konuk takıma ayırdığı bilet sayısı maçın önüne geçti. Hafta içinde, “Atakaş Hatayspor-Fenerbahçe müsabakasına özel oluşan operasyonel sebeplerden dolayı; kuzey tribünü kombine sahiplerinin kombineleri güney tribününe taşınmıştır. Hoşgörünüz ve desteğiniz için teşekkür ederiz” şeklinde bir açıklama yapan Hatayspor kulübü, diğer takımlara tanımadığı bu ayrıcalık nedeniyle yoğun eleştiri aldı.

Mersin Şehir Stadı’nı neredeyse tamamını Fenerbahçelilerin doldurduğu karşılaşmada, konuk Fenerbahçe,  Kadıköy’deki evinde gibi oynadı. Tribünleri hınca hınç dolduran Fenerbahçeliler, takımlarına büyük destek verdi, Hatayspor’un ayağına top geldiğinde ıslıkladı. Yönetimin Mersin’in Kadıköy’e çeviren skandal tavrı Hatayspor’un küçük düşmesine neden oldu.

Maçı Osayi Samuel ve Cengiz Ünder’in golleriyle kazanan Fenerbahçe 73 puana yükselirken Hatayspor 29 puanda kaldı. Hatayspor önümüzdeki hafta Kayserispor’a konuk olacak. Haber: Sabahattin Atasoy