Öntürk Toprakhisar’dan söz verdi. O kardeşlerimizin evlerini ücretsiz yapacağız

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Altınözü ilçesine bağlı Toprakhisar Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Konuşmasının başında afetlere dirençli bir kent sözü veren Öntürk, deprem sonrası Altınözü’nün yoğun bir göç aldığını hatırlattı. Deprem sonrası zorda kalan vatandaşları en iyi şekilde ağırlayan Altınözülülere teşekkür eden Öntürk, tüm Hatay’ın kenti ayağa kaldıracak güçlü bir iradeyi beklediğini aktardı. Öntürk, 1 Nisan itibariyle bu beklentiyi karşılama kararlılığında olduklarına vurgu yaptı.

Hatay’ın yol, su ve kanalizasyon problemlerinden bahseden Öntürk, mevcut yönetimin 10 yıldır bu sorunları çözemediğinin altını çizdi.

Göreve gelir gelmez çok hızlı bir şekilde altyapı seferberliği başlatacaklarını ifade eden Öntürk, yaşanabilir ve ulaşabilir bir şehir sözü verdi.

Öntürk, “Hatay büyükşehir olmanın tadına varamadı. Bırakın Altınözü’nü Antakya ve İskenderun’da dahi sağlıklı bir ulaşım sistemi yok. Biz bu sorunu gidereceğiz” diye konuştu.

KİMSEYİ AÇ VE AÇIKTA BIRAKMAYACAĞIZ

Kendisine yöneltilen bir soru üzerine konuşan Öntürk, “Hak sahibi olmayan ve engelli olan vatandaşlarımızın evlerini ücretsiz yapacağız. Yakınlarını işe alacağız. Cumhurbaşkanımızın emridir, kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız” dedi.

Öntürk, konuşmasının sonunda daha güzel bir Altınözü ve daha güzel bir Hatay için Toprakhisar Mahallesi sakinlerinden destek istedi.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı da seçim sonrası mahalleye düğün salonu ve halı saha kazandırılacağının sözü verdi.

Haber: Sabahattin Atasoy

Foto: Mahmut Tuncay