Öntürk ilk iftarı şehit aileleri ve gazilerle yaptı: “Onların emaneti başımızın üstündedir”

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Ramazan ayının ilk iftarını Hataylı şehit aileleri ve gazilerle birlikte yaptı.

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Cumhur İttifakı Antakya Belediye Başkan Adayı İbrahim Naci Yapar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Alihan Döner, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Boyacıoğlu, MHP İlçe Başkanı Metin Taşçı’nın katılım gösterdiği programda konuşan Öntürk, şehitlerin mukaddes emanetleri olan ailelerin her daim baştacı olduklarını kaydetti.

“DEPREM ŞEHİDİ AİLELERİMİZE ÜCRETSİZ KONUT VERECEĞİZ”

Deprem felaketinde hayatlarını kaybeden şehitlerin ailelerinin de devlete emanet olduklarını kaydeden Öntürk; “Terör nedeniyle devletimiz zaman zaman büyük bedeller ödese de bu vatanın geçilmez olduğunu yedi düvele kanıtladık. Şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları bu aziz vatanı yükseltmek ve ayağa kaldırmak bizim için şereftir. Devletimiz şehit ailelerimizin her daim yanındadır. Terör şehitlerimizin yanı sıra deprem şehitlerimizin ailelerinin de her daim yanındayız. Bu ailelerimizden hak sahibi olmayanlara ve maddi durumu yetersiz olanlara konutlarını biz Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak yapıp ücretsiz olarak hediye edeceğiz. 1 Nisan’da göreve geldiğimiz andan itibaren inşallah hiç kimseyi açta açıkta bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Öntürk, programa katılımlarından dolayı tüm şehit ailelerine teşekkürlerini sundu. Haber Merkezi