Öntürk: Derdimiz makam ve koltuk değil mazeret üretmeden şehrimizi ayağa kaldıracağız

Tarihi Kentler Birliği’nin yeni başkanı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Birliğin CHP’li üyeleri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı, başkan adayı olarak gösterdi. AK Parti’li üyelerin adayı da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk oldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in “Büyük oranda sembolik olan böyle bir kurumu kadim kardeşliğin, dayanışmanın aracısı yapmak, acıya biraz olsun merhem sürmek varken siyasetin, hırsın konusu yapmak pek de nezaketli olmadı gerçekten. Mehmet Başkanımızın üzüntüsünü biz de derinden hissettik. Sağlık olsun” şeklindeki açıklamasına yanıt veren Başkan Öntürk, amacının koltuk veya makam olmadığını; deprem bölgesine daha çok proje üretebilmek adına talepte bulunduklarını ifade etti.

Bahane üretmeden çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Öntürk, “Kıymetli Fatma Başkanım desteğiniz için teşekkür ederiz. Yolumuza bakıp daha çok çalışacağız. Mazeret üretmeden, önceki dönemlere sığınmadan şehrimizi ayağa kaldıracağız. Talip olduğumuz ne makam ne koltuktu, başta afet bölgemize ve elbette ülkemize daha çok proje üretebilmekti. Derdimizi, mutluluğumuzu paylaşanlar var olsun. Bu vesileyle Ankaralılara geçmiş olsun. Rabbim tüm şehirlerimizi, memleketimizi korusun” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy