ÖNTÜRK: ANKETLERDE 12 PUAN ÖNDEYİZ KAZANACAĞIZ

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, yaptırdıkları anketlerde en yakın rakibinin 12 puan önünde olduklarını belirterek seçimi kazanacaklarını kaydetti.

Hatay halkını 10 yıldır kente hiçbir hizmet kazandıramayan bu yapıdan kurtaracaklarının altını çizen Öntürk, 15 ilçeyi hizmetlerle kalkındıracaklarının sözünü verdi.

31 Mart seçimlerinde sayılı günler kala ziyaretlerini aralıksız sürdüren Öntürk, ilk iftar programının ardından Antakya’ya bağlı Hacı Ömer Alpagot Mahallesi’nde AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanı Alihan Döner, Antakya Belediye Başkan Adayı İbrahim Naci Yapar, mahalle mitinginde vatandaşlar ile bir araya geldi.

1 Nisan itibariyle tek dertlerinin Hatay’ı bir an önce hizmetlerle buluşturmak olduğunu kaydeden Öntürk: “6 Şubat deprem felaketi kentimizde ve bizlerde büyük yaralar açtı. Ancak necip milletimiz bizim derdimize yetişti. Biz de inşallah 1 Nisan’dan itibaren Hatay halkımızın imdadına yetişecek, 10 yıldır beceriksiz HBB yönetiminin yapamadığı hizmetlerin çok daha fazlasını 5 yıllık sürede kentimize kazandıracağız. Deprem şehitlerimizin aileleri bize emanet. Hak sahibi olmayanlara HBB olarak kendimiz daire yapıp hediye edeceğiz. Evlatlarının eğitim masraflarını da biz karşılayacağız. Onların emanetleri başımızın üzerindedir. Mahallelerimize kazandıracağımız tesisler ile işsizliğe de çözüm bulacağız. Hatay ile diğer iller arasında 10 yılda açılan farkı 5 yılda kapatacağız” ifadelerini kullandı.

Coşkulu karşılamalarından dolayı mahalle halkına teşekkür eden Öntürk, 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı kadrolarına tam destek istedi.