Öntürk: 10 yıldır bu şehre hizmet etmekten imtina eden anlayıştan 31 Mart akşamı kurtulacağız

Şubat depremlerinde büyük hasar alan Hatay, pazar günü sandık başına giderek yeni belediye başkanlarını seçecek. Tüm Türkiye’nin kilitlendiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Öntürk tüm anketlerde yarışı farkla önde götürüyor

 

Hatay, Pazar günü şehir yeniden ayağa kaldıracak belediye başkanlarını seçmek için sandık başına gidecek. Deprem sonrasında olduğu gibi deprem öncesinde de ortaya koyduğu başarısız yönetime rağmen yeniden CHP’nin adayı olan Lütfü Savaş’ın 31 Mart’ta büyük bir oy kaybı yaşaması bekleniyor.

Adaylığı ilan edildiği günden beri polemiklerden uzak durarak mesaisini projelerini anlatmakla geçiren Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Öntürk’ün yarışı önde tamamlayacağı tahmin ediliyor. Çok sayıda anket firmasının farkla önde gösterdiği Mehmet Öntürk, Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmaya hazır olduklarını ifade ediyor.

Öntürk, “10 yıldır bu şehre hizmet etmekten imtina eden anlayıştan 31 Mart akşamı kurtulacağız. Hatay’ımızın hiçbir evladını ihmal etmeyecek; siyasi görüşü, oy tercihi ne olursa olsun, herkese sahip çıkacağız. Haydi Hatay için el ele verelim; şehrimizi hep birlikte ayağa kaldıralım” açıklamasını yaptı.

HATAY PLATFORMU KURULACAK

Hayata geçirecekleri projelerle Hatay’ı yeniden ayağa kaldıracaklarını aktaran Öntürk, HBB’yi halka birlikte yöneteceklerini söyledi. Öntürk, “Kuracağımız Hatay Platformu ile, siyasetten uzak şekilde, dünyanın neresinde olursa olsun bu şehir için elini taşın altına koymak isteyen her görüşten insanımızı bir araya getireceğiz” dedi.

MESLEK MESELESİ MEMLEKET MESELESİ

İstihdam konusunda da iddialı olan Öntürk, “Bizim için meslek meselesi, memleket meselesidir.

Kuracağımız kurslarla, sertifikalı şekilde iş garantili meslek edindireceğimiz kardeşlerimizle sektörler arasında köprü oluşturacak; istihdam sorununu ortadan kaldırarak Hatay ekonomisini kalkındıracağız” diye konuştu.

Öte yandan Öntürk, göreve gelir gelmez ilk iş olarak Hatay’ın su, yol ve kanalizasyon gibi altyapı sorunlarını çözmek için büyük bir seferberlik başlatacaklarını da sözlerine ekledi. Haber: Sabahattin Atasoy