Kocakaya: Öntürk ve Yeşildal’dan özür diliyorum!

Gökhan Zan’ı arayıp “AK Parti il binasındayım. Tuvaletten konuşuyorum. İçeride Mehmet Öntürk ve Adem Yeşildal var” yalanını söyleyen Kocakaya’dan özür açıklaması geldi. Kocakaya, “İsmi geçenlerle hiç görüşmedim. Özür dilerim” dedi.

Türkiye İşçi Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığını geri çektiği Gökhan Zan adına görüşme yaptığı ve bu görüşmeyi kayda aldığı iddia edilen ve çelişkili söylemlerinin ardından hakkındaki suç duyurusu üzerine tutuklanan Turgay Kocakaya’dan açıklama geldi.

Ses kayıtlarında isimlerini kullandığı AK Parti HBB Adayı Öntürk ve Milletvekili Yeşildal’dan özür dileyen Kocakaya, “Bir süredir kamuoyunun dikkatini çeken olaylar malumunuzdur. Açık ve net şekilde belirtmek isterim ki olayda adı geçen Adem Yeşildal ve Mehmet Öntürk ile hiçbir şekilde görüşülmemiştir. Dahası bu kişilerle tanışıklığım dahi yoktur. Bu itibarla Adem Yeşildal ve Mehmet Öntürk’ten özür diliyorum. Bu olayın en büyük mağdurlarından birisiyim. Yargı süreci haklılığımı ortaya koyacaktır” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy