Kaymakam Sert: Altınözü’nde diller sevgiyi, barışı ve kardeşliği söylemektedir

Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert; Altınözü Belediye Başkan Vekili Abdülhamit Ölmez, Altınözü İlçe Jandarma Komutanı Onur Durna, Altınözü İlçe Emniyet Amiri Ali Yılmaz, kurum amirleri ve siyasi parti temsilcileri ile birlikte Altınözü’nde yaşayan Hristiyan vatandaşların Noel Bayramı sevincine ortak oldu. Kaymakam Sert ve beraberindekiler Sarılar Mahallesi Aya Yorgi Kilisesi, İsa Mesih Kilisesi ve Tokaçlı Mahallesi Maria Ana Rum Ortodoks Kilisesinde düzenlenen Noel Bayramı kutlamalarına katılarak Altınözü’nde yaşayan Hristiyan vatandaşlarımızın bayram sevincini paylaştı.

Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Noel Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda “Camilerin ve Kiliselerin yan yana varlıklarını ahenk içinde sürdürdükleri, birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hatay ilimiz ve Altınözü ilçemizde, asırlar boyunca farklı kültür ve dini inançlara sahip insanları dostluk, kardeşlik, sevgi ve birlik hisleri etrafında kaynaştırmıştır. Anadolu topraklarında yüzyıllardır hüküm süren barış ve huzur ortamı, farklılıkları zenginlik olarak gören, karşılıklı saygı ve sevgiyi esas alan, din, dil ve ırk ayrımı olmadan bir ve beraber olmamız kadim geleneğimizin bir ürünüdür. Bugün ülkemizde, hangi dine veya inanca mensup olursa olsun tüm vatandaşlarımız, tarih boyunca olduğu gibi aynı kaderi paylaşmakta, ortak Anadolu kültürünün verdiği ilhamla geleceğe güvenle bakmaktadır.

KARDEŞLİK İKİLİMİ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR

Kimsenin kökenine, inancına ve kültürüne bakmaksızın bir arada yaşadığı ilçemizde; yüzyılların birikimi ile oluşan karşılıklı hoşgörü ve kardeşlik iklimi bizim en önemli değerlerimiz ve en büyük gücümüzdür. Altınözü’nde diller sevgiyi, barışı ve kardeşliği söylemektedir. Bizler nasıl tarih boyunca bir ve beraber yaşamışsak, gelecekte de ülkemizdeki farklılıkları bir zenginlik olarak görmeye; karşılıklı saygıyı esas alarak yarınlarımızı birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Altınözü’nde asırlar boyunca bir arada yaşadığımız Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramını tebrik ediyorum” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy