İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde bulunan bir konteyner kentte, kanal açma çalışması sırasında elektrik kablolarını koparak operatör, üstünü kapatarak olay yerinden uzaklaştı.

Alaaddin Mahallesi’nde bulunan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Konteyner Kentinde, yağışlar için açılan kanallar sırasında yerden geçen elektrik kablolarını koparan iş makinesi operatörü, kabloları toprakla örterek olay yerinden uzaklaştı.

Konteyner kent sakinlerinin “Elektriğimiz gidip geliyor ve elektrik yok” şikayetleri üzerine harekete geçen elektrik personelleri, iş makinesi operatörünün kablolara zarar verdiğini tespit etti.

ELEKTRİK KAÇAĞI OLUŞTU, TEHLİKEDEN DÖNÜLDÜ!

Bazı kabloları koparan, bazı kablolara da zarar veren iş makinesi operatörüne insan hayatını tehlikeye attığı için uyarıda bulunulsa da, iş makinesi operatörünün şefi “Bizi ilgilendirmez” yorumunda bulundu.

Konteyner kent sakinleri İSSAN firmasının personeli olduğu bilinen iş makinesi operatörü hakkında işlem başlatılmasını gerektiğini ifade ederek, “İnsan hayatı bu kadar hiçe sayılmamalı, elektrik kablosunun koptuğu yerde kaçak oluşmuş, bizlere ya da çocuklarımıza zarar gelseydi, hesabını kim verecekti?” tepkisinde bulundular.

Diğer yandan elektrik personelleri, ellerindeki imkanlar doğrultusunda alana geçici elektrik verdi.