Hatayspor’un yeni başkanı Levent Mıstıkoğlu

Atakaş Hatayspor’un gerçekleşen olağan kongresinde Levent Mıstıkoğlu başkanlığındaki yeni yönetim göreve geldi.

İki listenin seçime girdiği kongreye Hatayspor delegeleri ilgi gösterdi. Seçim öncesi divan heyeti belirlendi.
Divan Başkanlığına Av. Sinan Akgöl, divan üyeliğine ise Nihat Mazmanoğlu, Sadullah Ergin, Erman Solağan ve Şekip Önal seçildi.
ESKİ YÖNETİM İBRA EDİLDİ, AYDIN TOKSÖZ’E TEPKİ GÖSTERİLDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından mevcut kulüp Başkanı Nihat Tazearslan, görev aldıkları süre içerisinde yapılan faaliyetleri okudu.
Kulübün mali tablosuna bazı üyelerin itiraz etmesine rağmen oylamaya geçildi ve oy çokluğu ile Nihat Tazearslan başkanlığındaki yönetimin mali bilançosu ibra edildi.
Daha sonra kürsüye gelen Başkan Vekili Aydın Toksöz’e sataşmalar oldu, ‘Boupendza’nın transfer parasını ne yaptın, hesabını vermeden bir yere gidemezsin’ diye tepki gösterildi.
ŞAŞMAZ: TAZEARSLAN BANA ‘SEN KİMSİN’ DEDİ
Hatayspor Kulüp Başkanlığına aday olan Mehmet Şaşmaz, kongrede söz hakkı isteyerek, “Kulüp Başkanı Nihat Tazearslan’dan üye listesini istedim. Vermediler. Bana ‘Sen kimsin’ diye yanıt verdi. Ben Hatayspor’luyum. Asıl sen kimsin” şeklinde tepki gösterdi.
Şaşmaz yine seçimin adil olmadığından yakındı ve kendisine aday olmaması yönünde baskı yapıldığını ileri sürdü.
MISTIKOĞLU: HATAYSPOR ARTIK KAPALI KAPILAR ARDINDA YÖNETİLMEYECEK
Hatayspor’a Başkan adayı olan Levent Mıstıkoğlu’da seçim öncesi genel kurul üyelerine seslenerek, “Hatayspor hepimizin gözbebeği. Bugüne kadar sadece Antakya’nın takımı gibi bir intiba vardı. Biz bunu değiştireceğiz. Hatayspor tüm şehrin takımı olacak. Ayrıca herkese şeffaflık vadediyoruz. Hatayspor artık kapalı kapılar ardında yönetilmeyecek. Kıymetli taraftarımız ve güzide basınımız her şeyden haberdar olacak. El birliğiyle takımımızı en iyi yerlere getirmek için çalışacağız” dedi.
ŞAŞMAZ, SEÇİMİN AÇIK OYLAMA İLE YAPILMASI ÜZERİNE ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Divana sunulan iki dilekçe de Levent Mıstıkoğlu başkanlığında ve Mehmet Şaşmaz başkanlığında olmak üzere iki liste teslim edildi.
Yapılan oylama sonucunda seçimin açık oylama ile yapılmasına karar verildi. Mehmet Şaşmaz ise bu karara itiraz ederek, iki adayın olduğu seçimin açık oylama ile yapılmasının mümkün olmayacağını ileri sürdü.
İtirazı kabul edilmeyen Şaşmaz, listesini geri çekerek adaylıktan çekildiğini açıkladı.
Açık oylama ile yapılan seçim sonucunda Levent Mıstıkoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu listesi oybirliğiyle Hatayspor’da göreve seçildi.
RECEP ATAKAŞ HATAYSPOR’UN ONURSAL BAŞKANI İLAN EDİLDİ
Başkanlığa seçilen Levent Mıstıkoğlu, seçiminin ardından bugüne kadar kulübe önemli katkılar sağlayan iş insanı Recep Atakaş’ın Onursal Başkan olarak gösterilmesini teklif etti, yapılan oylamada oybirliğiyle ‘Recep Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı’ olarak ilan edildi.
Haber: Sabahattin Atasoy
Foto: Mahmut Tuncay