Herkesin bildiğini kaleci Erce ilan etti: İlk kez bir takımın bu kadar sahipsiz kaldığını gördüm!

Kaleci Erce Kardeşler’in çarpıcı demeçleri spor gündemine damga vurdu. Hatayspor yönetimin takımı nasıl sahipsiz bıraktığı gün yüzüne çıktı. Taraftarlar, “Bonservis ve yayın gelirleri var. Kulübün parası nereye gidiyor” diye sorarken, yönetimi de istifaya çağırdı

 

Atakaş Hatayspor’un file bekçisi Erce Kardeşler, Gaziantep maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. İçinde bulunduğumuz sezonda Hatayspor’un büyük sorunlarla karşılaştığını ve takımın sahipsiz bırakıldığını anlatan Kardeşler, Volkan Demirel’in görevi neden bıraktığını da açıkladı.

Erce, “Geçtiğimiz günlerde Volkan Hoca görevi bıraktı. Bu bırakış şöyle bir bırakıştı. Gerçekten biz sezon başından beri çok yalnız kaldık. Sahamız olmadı, tesisimiz olmadı, paramız olmadı, hiçbir şeyimiz olmadı. Görüyorum bazen, insanlar bize kızıyorlar ama ben hayatımda böyle karakterli bir oyuncu grubuyla çalışmadım. Hepsiyle teker teker gurur duyuyorum çünkü gerçekten o kadar çok imkansızlık var ki. Ben 30 yaşındayım, 10-11 yıldır futbol oynuyorum. Bir kulübün bu kadar sahipsiz kaldığını ilk defa görüyorum. Bir futbol takımı, basketbol idmanı yaparak maçlara hazırlanıyor. Böyle bir şey olabilir mi?” diye sordu.

Takımda maddi sıkıntılar olduğunu anlatan Erce, Demirel’in saha dışı birçok işle uğraştığını ve hocalık dışında başka her şeyi yapmak zorunda kaldığını söyledi.

5 AYDIR KAŞAR EKMEK YİYORUZ!

Para alamadıklarını, doğru dürüst idman yapamadıklarını ve sahipsiz kaldıklarını aktaran Erce tek hedefinin Hataylı insanları mutlu olmasını sağlamak olduğunu söyledi. Kardeşler,  “5 aydır kaşar ekmek yiyoruz. Kaşar ekmek yiyerek, idmanlardan sonra duş almadan evimize gidiyoruz. 1.5 saatlik yolu söylemiyorum bile. Çok üzülüyorum. Tek isteğim Hatayspor’un ligde kalması. Ben Hatay halkı için buradayım. Mantığım her zaman gitmemi söyledi ama kalbim buna asla el vermedi. Belki bu konuşmamdan sonra insanlar sahip çıkar.

DEMİREL HOCALIKTAN BAŞKA HER ŞEYİ YAPMAYA ÇALIŞTI

Volkan Hoca da bu yüzden gitti, yalnız kaldı. Hocalık yapamadı. Hocalıktan başka her şeyi yapmaya çalıştı çünkü. Yeri geldi baba oldu, ağabey oldu. Biz şu an burada bu sahaya çıkabiliyorsak Volkan Demirel sayesindedir. Hocalığı beni ilgilendirmez ama ne zaman bir ağabey olarak başı dara düşse koşarak düşünmeden giderim çünkü o bize aynısını yaptı. İnsanlar depremi çok çabuk unuttu ama 1-1.5 yıl önce çok kayıp verdik. Söylemek istediklerim bu kadar, inşallah insanlar Hatayspor’a sahip çıkar” açıklamasında bulundu. Haber: Sabahattin Atasoy