Hatayspor icra takibine itiraz etti

Hatayspor, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün icra takibine itiraz etti

Asrın felaketinde büyük yıkıma uğrayan Hatay’ın Süper Lig’deki takımının kulüp yöneticileri, avukatları aracılığıyla İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan 5 milyon TL tutarındaki icra takibine itiraz etti.

Asrın felaketinde futbolcusu Christian Atsu ve sportif direktörü Taner Savut’un yaşamını yitirmesiyle geçen sezon ligden çekilme kararı alan, bu sezona ise buruk bir şekilde başlayan Atakaş Hatayspor, iç saha maçlarına Mersin’de çıktı.

Teknik Direktör Volkan Demirel’in depremde takımın başında kalıp harabeye dönen kentten ayrılmayarak büyük bir fedakârlık örneği gösterdiği Hatayspor, depremzede Hatay halkına ve taraftarlarına büyük bir umut kaynağı oldu.

Bu sezon ligde düşme tehlikesine giren Hatayspor’da Volkan Demirel ayrılığı yaşanırken, yerine Özhan Pulat göreve getirildi. Özhan Pulat yönetimindeki takım, kendisi gibi düşme hattında olan Gaziantep FK maçında sahadan 1-1’lik skorla ayrıldı.

Hatayspor, bu maçın ardından takımın kalecisi Erce Kardeşler’in açıklamaları ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın İstanbul Riva’da bulunan eğitim tesislerinde konaklamasının bedelini ödemediği gerekçesiyle İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 5 milyon TL tutarında icra takibi ile spor kamuoyunda gündeme geldi. Hatayspor, icra takibine itiraz etti. Hatayspor Kulübü yöneticileri, avukatları aracılığıyla İcra Hukuk Mahkemesi’ne itiraz dilekçesi verdi.

Kulüpler Birliği de Hatayspor’un 5 Milyon TL’lik konaklama bedelinin ödenememesi üzerine icra takibi başlatılan Hatayspor için resmi kurumlarla görüşmelere başlamıştı.