Hatay’da siyasi mühendislik çabaları!

Lütfü Savaş’ı Cumhurbaşkanı adaylığına layık gören Necmettin Çalışkan aylar sonra, “Lütfü Savaş 3 dönemdir iz bırakacak hiçbir şey yapmadı” diyerek HBB Başkan adayı oldu. TİP’in aday çıkarmasının hemen ardından yaşanan bu gelişme Hatay’da siyasi mühendislik çabası olarak yorumlandı

Saadet-Gelecek Grubu, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Adaylığı için ortak aday olarak Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan’ı açıkladı. Seçimi kazanmak için aday olduğunu söyleyen Çalışkan,  “Seçimlere kazanmak için girilir, Allah’ın izniyle Hatay’da başarmak üzere mücadeleye giriyorum. Hatay gerçekten ihmal edilmiş, üvey evlat muamelesi görmüş bir şehir, Hatay deprem acısını en fazla hisseden bir şehir. Hatay’ın problemlerinin çözmek üzere yola çıkıyoruz. Bütün kesimlerin problemlerine ve dertlerine deva olmak için yola çıkıyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı adayı Mehmet Öntürk ile Lütfü Savaş’ı hedef alan Çalışkan, “Hatay’da üç dönem milletvekilliği ve üç dönem belediye başkanlığı yapanların hiçbir izinin olmadığı bir yerde, üçüncü bir yol olarak yola çıkıyoruz. Birlikte Hatay’ı yeniden inşa edelim” diye konuştu.

GAZETEMİZE YAPTIĞI ZİYARETTE ÖVGÜ YAĞDIRMIŞTI!

Necmettin Çalışkan Mayıs seçimleri öncesi partisinin genel başkan yardımcısı Şerafettin Kılıç’la birlikte gazetemize yaptığı ziyarette Lütfü Savaş’ı yere göğe sığdıramamış ve Savaş’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediğini ifade ederek bu mevkiyi en çok Lütfü Savaş’ın hak ettiğini savunmuştu. Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediği Savaş’ın karşısına “Üç dönem belediye başkanlığı yapmasına rağmen kente hiçbir şey katmadığı” itirafıyla çıkan Çalışkan, savruk siyaseti ve söylemleriyle tepki çekti.

Türkiye İşçi Partisi’nin Gökhan Zan’ı HBB Başkan adayı yapmasının hemen ardından, Necmettin Çalışkan’ın da adaylığını ilan etmesi dikkat çekti. CHP’nin oylarıyla milletvekili seçilen Çalışkan’ın bu savruk siyasetinin altında siyasi mühendislik çabalarının yattığı değerlendiriliyor.

Haber: Sabahattin Atasoy