Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk: Hatay’da ayrımcılık bitti, bugün tarihi bir gün!

Tüm Türkiye’nin kilitlendiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde kazanan Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Öntürk oldu. Sayım sürerken kazandığını iddia eden eski belediye başkanı Lütfü Savaş’ın manipülasyonları ilerleyen saatlerde sandığa gömüldü. 345 bin 884 oyla yüzde 44.47’lik bir orana ulaşan Öntürk, 341bin 972 oyla yüzde 43,97 orana ulaşan eski belediye başkanı Savaş’ın önüne geçti ve seçimi kazandı.

Bu sonuçla beraber Hatay’da Lütfü Savaş dönemi kapanırken CHP’nin bu seçimde elinde bulundurup kaybettiği tek belediye de HBB oldu.

Sonuçların netleşmesinin ardından konteyner alanında kurulan AK Parti binası önünde vatandaşlarla buluşan Öntürk önemli mesajlar verdi. Seçimin kazananının Hatay olduğunu, kenti hep birlikte yeniden inşa edeceklerini anlatan Öntürk, “Bugün burada tarih yazdınız, Allah sizlerden razı olsun. Bugün 10 yıldır Hatay Büyükşehir Belediyesindeki adaletsizliğe son verdik, vicdansızlığa son verdik. Her türlü kirli ilişkiler yapanların oyunlarını bozduk” dedi. Öntürk, hizmet aşkıyla hep birlikte daha çok çalışacaklarını ifade etti.

HER İLÇEYE EŞİT HİZMET

Hatay’ın her yerine eşit hizmet götüreceklerini aktaran Öntürk, “15 ilçenin 15’ini de adil bir şekilde yöneteceğiz.  Samandağ’a da aynı hizmeti yapacağız, İskenderun’a da aynı hizmeti yapacağız, Kırıkhan’a da Defne’ye de aynı hizmeti yapacağız. 15 ilçenin 15’ini de adil bir şekilde yöneteceğiz ve buradan şunu yapacağız, bu kadim şehrin kardeşliğini birleştireceğiz inşallah. Bu memleket, bu ayrımcılardan kurtuldu, bugün tarihi bir gün” dedi.

ŞİMDİ SORUNLARI ÇÖZME ZAMANI

Cumhur İttifakı olarak çok ciddi bir şekilde kenetlendiklerini belirten Öntürk, “Hatay, büyük bir afet yaşadı, yaşanan afette biz Cumhur İttifakı olarak yola çıktık, ‘Cumhur İttifakı’nın adayıyız ama Hatay’ı seven herkesi bu çatının altında bekliyoruz.’ dedik, elhamdülillah o şekilde oldu. Allah milletimizden razı olsun. Şimdi artık kolları çemreyip inşallah hızlı bir şekilde şu memlekette bizden medet bekleyen, görev bekleyen insanlarımızı bir an önce mahallesine, yuvasına, evine kavuşturmak” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy

Foto: Mahmut Tuncay