Gökhan Zan’dan Lütfü Savaş’a yanıt: En zor zamanında Hatay’a sırt çevirdiniz!

6 Şubat anmalarında protesto edilen Lütfü Savaş’ın provokatörlükle suçladığı eski milli futbolcu Gökhan Zan’dan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Kendisine yöneltilen suçlamayı şaşkınla karşıladığını belirten Zan, Savaş’ın yanlış kararlara imza atarak Hataylı vatandaşlara sırtını döndüğünü savundu.  Zan, “Protestoların nedeni ben değil, kendi seçmeninizle bu denli iddialaşmanız, en zor zamanlarımızda yanımızda olmamanız ve kalpten kalbe giden yolda bizlerle bağınızı koparıp, savaşmak yerine yalnız bırakmanızdır. Kaldı ki, farklı kültürlerin sembolü olan Hatay’da, birlik ve beraberliğimizi yakanda, kül edende, yanlış kararlara imza atanda, bize sırtını dönende sizsiniz” dedi.

KIYMETLİ HOCAM, KARDEŞİM DEMİREL’İ BAHANE ETMENİZ, EN BAŞTA ONA HAKARETTİR

Adaylığı açıklandığı günden itibaren Savaş’ın büyük bir tepki çekmeye başladığını hatırlatan Zan, “Şahsınıza karşı yapılan bu protestolar yeni değil, daha adaylığınızın açıklandığında ilk gün başlamıştır. Yani benimle alakalı değildir. Öyle ki, olayla hiç alakası olmayan, depremde gece gündüz çalışan, Hatay için elini taşın altına koyan kıymetli hocam kardeşim Volkan Demirel’i bahane etmeniz ise, hem kendisine, hem halkın gönlündeki yerine hakarettir” dedi.

BİNLERCE İNSANIN VEBALİNE GİRMİŞ İDEALİST MÜTEAHHİTLERİNİZİ AKLAMADINIZ MI

Savaş’ın müteahhitleri koruyan sözlerini de hatırlatan Zan, “Hiçbir anmada bir Hataylının elini tuttunuz mu? Elinizi omzumuza koydunuz mu? İçtenlikle samimi bir şekilde sarıldınız mı? Siz seçilmiş biri olarak, hemşehrilerimizin enerjisini polemiklerle tüketip, ihanet ideolojisi içerisinde Hatay ve Hataylılar’a en büyük kötülüğü yapmıyor musunuz? Siz kendi mensubu olduğunuz siyaset arenasında bile, mecburi bir aday olarak karşımıza çıkartılmadınız mı? Siyasi şaibelerinizle hakkınızda yapılan anketler yeterli görülmediğinden, yenilerini yaptıranlar bizzat siyaset evinizin mensupları değil mi!

Siz daha depremin ilk günlerinde, binlerce insanın vebaline girmiş idealist müteahhitlerinizi aklamadınız mı?” sorularını sordu.

SON SÖZ HATAY HALKININ OLACAKTIR

Zan açıklamasının sonunda, “Siz suçunu bilen siyasetçi kimliğinizle bahaneler üretip, bizleri provokatörlükle suçlamak yerine, kişisel hırslarınız, tercihleriniz ve heveslerinizin bir gün milli iradenin kalkanına çarparak darmadağın olacağınızı bilmeliydiniz. Keşke siz, ‘Kırk yıl önce düşman eline bırakılmayan Türk yurdu Hatay’ı, eski görkemli günlerine kavuşturup ihya ve inşa etmek için hep birlikte mücadele edelim, Hatay hepimizin şahsi meselesi olsun’ diyebilseydiniz. Bilmenizi isterim ki, Son söz elbette Hatay halkının olacaktır” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy