Galatasaray’ı yenerek Hatayspor’un ne kadar iyi bir takım olduğunu gösterdik

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Trendyol Süper Lig’in 12’nci haftasında 2-1 kazandıkları Galatasaray maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın yorgun olduğunu ifade eden başarılı teknik adam, maç öncesi ortaya koydukları planın işlediğini ve planladıkları gibi maçtan iyi bir sonuçla ayrılmayı başardıklarını kaydetti.

Galatasaray’ı yenerek Hatayspor’un ne kadar iyi bir takım olduğunu gösterdiklerini söyleyen Demirel, “Galatasaray yorgun. En yakından şahidi biziz, kolay değil. Seyahat oyuncuları yoruyor. Bunu düşünerek sahaya çıktık. Oyunu kendi bölgemizde kabul ederek, yetenekli oyuncularına fırsat vermeden, bizim bölgemizde topla oynamalarına izin vermeden, kenar organizasyonlarına adam adamayla kapatarak Galatasaray’ın oyununa müsaade etmedik. Teknik, taktik anlamda oyuncularım her şeyi yaptı. Bunu her zaman yapamıyoruz. Geçen hafta Pendik maçında çok üzülmüştüm. Dediklerimizin hiçbirini yapamadık. Bu oyunun ana faktörü oyuncular. Bizim işimiz anlatmak, göstermek. İnanırlarsa ve isterlerse maçları kazanıyorsunuz. Oyuncuların isteğiyle ve inancıyla kazandık. Taktiklerimizi iyi uyguladılar. Maçın ikinci yarısında daha net pozisyonlar bulduk” diye konuştu.

GALATASARAY BİZİM RAKİBİMİZ DEĞİL

Hatayspor’un yoktan var olan bir takım olduğunu hatırlatan Demirel, “İlk 8 haftada çok saygı duyulacak işler yaptık. Sonraki 3 haftada yenildik. Bunlar iş kazasıydı. Mental yorgunluktu. Bizim gibi takımlarda illlaki bir düşüş olacaktır. Bu maç önemliydi, geri dönüş ve ayağa kalkabilmek için. Sonuçta Galatasaray bizim rakibimiz değil. Galatasaray bizi yense kimse bir şey demeyecekti. Biz kazanarak Hatayspor’un ne kadar iyi bir takım olduğunu gösterdik. Galatasaray’a saygı duyuyoruz” diye konuştu. Haber: Sabahattin Atasoy