Her şeyi Demirel yapıyorsa yönetim ne işe yarıyor! Böyle kurumsallık olur mu?

Demirel: “Yönetimi istifa” diyerek yorulmayın, maaş ödemelerine kadar her şeyi ben yapıyorum, sezon sonuna kadar da buradayım!

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, 1-1 biten Alanyaspor maçı sonrası çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Tribünden yükselen “Yönetim istifa” seslerine yanıt veren Demirel, “Yönetimle herhangi bir ilgisi yok bu işin. Bütün organizasyon, gelen oyuncu, giden oyuncu, sponsorluklar, oyuncuların maaşları, her şey bana ait. O yüzden yönetimlik bir durum yok. Ben burada her şeyi organize ettim. Ben de sezon sonuna kadar buradayım. Hiç kimse kendini yormasın” dedi.

Demirel’in bu demeci Hatayspor’daki ciddiyetten ve kurumsallıktan uzak keyfi yapıyı bir kez daha gözler önüne serdi.

Maç sonu açıklamasında transfer tahtasının hala kapalı olduğunu ima eden Demirel, “Bu takımı biz kurduk, biz planladık. Şimdi devre arası inşallah transferi de açabilirsek gelecek takviyelerle beraber belki aramızdan da ayrılmak isteyen oyuncular olabilir. Neden olabilir? Çünkü bütçemiz düşük olduğundan oyuncuların bazıları daha fazla maaşlı, bunu karşılayacak durumda değiliz. Bazı oyuncular hakkında da transfer istekleri var. Onları da değerlendirip transferlerine izin vereceğiz. Ama dediğim gibi biz inşallah nasıl ilk 8 haftada nasıl herkesi umut verdiysek, şu an bir düşüş durumundayız. Ama bu düşüşten de en iyi şekilde kalkacağız. Zaten hedefimiz sezon başlarken, bu sezon düşmemekti. Ama ilk 8 hafta iyi bir performans herkesin beklentisini fazlalaştırdı. Taraftarlarımız memnun olmayabilir. Hataylılar memnun olmayabilir. İstifamı isteyen olabilir. Hepsine saygı duyuyorum. Ama bütün sorumluluk bana aittir. Burada ne yönetimin ne başkanın ne herhangi birinin bir sorumluluğu yoktur. Bu takımın her şeyini ben organize etmişimdir. O yüzden de sezon sonuna kadar buradayımdır. Futbolcu arkadaşlarım da bunu çok iyi biliyor, yöneticilerim de başkan da bunu çok iyi biliyor. Ben sezon sonunda en iyi şekilde gemiyi limana yanaştırıp görevimi bitireceğim” diye konuştu.

YÖNETİMLİK BİR DURUM YOK!

Takımda her şeyin kendisinin idare ettiğini aktaran Demirel, “Hani tribünü de duyuyorum, ‘Yönetim istifa’ diye. Yönetimle herhangi bir ilgisi yok bu işin. Bütün organizasyon, gelen oyuncu, giden oyuncu, sponsorluklar, oyuncuların maaşları, her şey bana ait. O yüzden yönetimlik bir durum yok. Ben burada her şeyi organize ettim. Ben de sezon sonuna kadar buradayım. Hiç kimse kendini yormasın. Biz nasıl o takımı kurup, gecemizi gündüze katarak planladıysam, sezon sonuna kadar da gecemi gündüzüme katarım, bu takımı ligde tutarım. Ondan sonrasında benden memnun olurlarsa başımın üstüne, her zaman Hatay benim için çok farklı bir yer oldu. Ailem gibi görüyorum artık burayı. Ben ailemi görmüyorum bir aydır. Ama burada Hatayspor için çalışmaya devam ediyorum. Sadece sporcular da değil, çalışan herkesle alakalı bütün organizasyonu ben yapıyorum. O yüzden de sezon sonu geldikten sonra da bakarız. Şartlar, durumlar neyse ona göre hareket ederiz” değerlendirmesinde bulundu.  Haber: Sabahattin Atasoy