Demirel: Takımı bırakmaktan vazgeçtim, sezon sonuna kadar buradayım!

Volkan Demirel: “Sezon sonuna kadar buradayım. Bu durumda bu takımı bırakıp gitmek, belki bir zaman vardı aklımda ama şu anda yok. Yönetim tarafından bir karar alınırsa saygı duyarım. Ama takımı bu girdaba soktuysam, buradan çıkarmak için de elimden geleni yapmaya hazırım”

 

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, 3-0 mağlup oldukları Kasımpaşa maçı sonrası geleceğiyle ilgili açıklama yaptı. Daha önce takımı bırakmayı düşündüğü zamanlar olduğunu dile getiren Volkan Demirel bu kez “Sezon sonuna kadar buradayım” dedi.
Volkan Demirel, Kasımpaşa maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Galibiyetten ötürü Kasımpaşa’yı tebrik eden Demirel, “İlk yarıda daha iyi oynadık. İkinci yarıda Kasımpaşa bizden daha iyi oynadı. Aslında bunun tam tersi olmasını bekliyordum çünkü karşımızda 12-13 oyuncuyla rotasyon yapmak zorunda olan bir Kasımpaşa vardı. Bizim rotasyonumuz daha güçlüydü. Böyle durumlarda maç öncesi düşündüklerinizi sahaya yansıtmak zor olabiliyor” diye konuştu.

15 METRE İLERİDEN TAÇ KULLANDILAR!

Kasımpaşa’nın attığı golle ilgili konuşan Demirel, “Hakem, golde taç atışını yerinde kullandırması gerekiyordu. Maç başlarken orta sahadan maçı başlatırsınız, yaydan başlatamazsınız. Tacın kullanıldığı yer ile kullanılması gereken yer arsında 15 metre fark var. Kasımpaşa’nın galibiyetine mazeret getirmek için bunu söylemiyorum ama böyle bir havada 74. dakikada gol yerseniz moraliniz bozulabilir. Sonuçta genç oyunculardan kurulu bir takımız” dedi.

TRANSFER DÖNEMİNİ İYİ GEÇİRMELİYİZ

Transfer dönemini iyi geçirmeleri gerektiğini ifade eden Volkan Demirel, “İçeride oyunculara da söyledim. Bazı oyuncularla da görüşme yapıp, Hatayspor adına yol almamız gerektiğini söylemem gerektiğini düşünüyorum. Burada olmayan insanlarla bu işi yürütemeyiz. Burada olan insanlarla, burada olacak insanlarla yola devam etmemiz lazım. Oyuncuların hepsinden memnunum ama onların memnun olmadığı şartlar olabilir. O yüzden bu transfer dönemini iyi geçirmeliyiz. Yine söylüyorum, sezon sonuna kadar buradayım. Şu anda zor durumdayız. Bu durumda bu takımı bırakıp gitmek, belki bir zaman vardı aklımda ama şu anda yok. Yönetim tarafından bir karar alınırsa saygı duyarım ama takımı bu girdaba soktuysam, buradan çıkarmak için de elimden geleni yapmaya hazırım” değerlendirmesini yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy