Demirel: Bana güvenen insanları yarı yolda bırakamazdım

Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel, NTV’de yayınlanan ‘Empati’ programına konuk oldu ve geleceğiyle ilgili açıklamada bulundu. Hatayspor hakkındaki kararını veren Volkan Demirel “Bana güvenen insanları yarı yolda bırakamazdım” dedi. Beşiktaş maçı sonrası istifa edebileceğinin sinyalini veren Volkan Demirel, görevine devam ediyor. Atakaş Hatayspor teknik direktörü kariyeri, hedefleri ve deprem bölgesinde geçirdiği süreci canlı yayında anlattı. Hatayspor teknik direktörü Demirel, “Çok başarılı olmak istiyorum çünkü kolay bir süreç değil, depremden bu yana gelen süreçte çok kafa yordum. Uyumadığım geceler oldu.” dedi.
“Son maçtan sonra yorulduğumu hissettim ve bunu da açık açık dile getirdim” diyen Demirel, “Hem benim hem de Hatayspor için, belki bunun daha iyi olacağını düşünmüş de olabilirim o anki psikolojiyle maçtan sonraki kafa yapımla.” ifadelerini kullandı.
2-1’lik Beşiktaş yenilgisi sonrası görevini bırakabileceğini söyleyen Demirel’i kararından vazgeçirense futbolcularına, kulübe ve şehre bağlılığı. Demirel, “Getirdiğim oyuncu sayısı bu sene 18. Bana inanarak geldi herkes, kendimi onların yerine koydum ve dedim ki bu kadar insan sana güvenerek geldi, bırakıp gidemezsin. Babam Artvin, annem Rizeli ama benim bir yanım Hataylı, her zaman da öyle kalacak” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy