Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’da 2 hastanenin açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi Açılış Töreni’ne katıldı.

Törende yaptığı konuşmasında, bugün Hatay’da dolu dolu bir gün geçirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak inşası tamamlanan deprem konutlarının kura ve anahtar teslim törenine iştirak ettiklerini kaydetti.

“DEVLETİMİZİN TÜM KAPASİTESİNİ DEPREM BÖLGESİNE YIĞMIŞ DURUMDAYIZ”

Bu törenle şehir merkezlerinde ve kırsalda toplam 7 bin 275 konutu hak sahiplerine teslim ettiklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Deprem konutlarının inşası şehrimizin dört bir yanında devam ediyor. Devletimizin tüm kapasitesini âdeta deprem bölgesine yığmış durumdayız. Çeşitli sıkıntılarla, meşakkatlerle karşılaşıyor olsak da hedefimizden asla kopmuyoruz. Amacımız, mümkün olan en kısa sürede, Hatay başta olmak üzere tüm depremzede şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmaktır. Depremin illerimizde ve vatandaşlarımızın gönül dünyasına açtığı yaraları süratle sarmanın derdindeyiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu: “Depremin ilk safhasını nasıl asrın dayanışmasıyla atlatmışsak inşallah içinde bulunduğumuz süreci de asrın birlikteliğiyle başarıyla yöneteceğiz. Biz millet olarak tarih boyunca nice badirelere göğüs gerdik. Biz her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen nice destanlar yazdık. Allah’ın izniyle bu meşakkatli dönemin üstesinden de alnımızın akıyla hep birlikte geleceğiz. Bundan en küçük bir şüphe duymuyorum. Türkiye, devletiyle ve milletiyle bunu başarabilecek kapasiteye fazlasıyla sahiptir. İşte bugün Hatay’daki iki önemli sağlık yatırımını hizmete açmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.”