Cumhur İttifakı HBB Başkan Adayı Öntürk gazetemizi ziyaret etti: “Tüm sorunları biliyoruz, hepsini çözeceğiz”

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, AK Parti Altınözü İlçe Başkanı Yusuf Bulanık ve ilçe teşkilatıyla birlikte gazetemizi ziyaret etti. Yerel basının önemine vurgu yapan Öntürk, görevi kötüye kullanan ve menfaat karşılığı haber yapanları dışarıda bırakarak, bu mesleği icra edenlerin önemli bir görev yaptığını aktardı ve doğru haberciliğin öneminin altını çizdi.

31 Mart seçimlerini kazanarak Hatay’ın yeniden ayağa kaldırılacaklarını ifade eden Öntürk, siyasi hayatında hiçbir zaman polemikler ve kısır tartışmalar üzerinden politika yapmadığını siyasi hayatı boyunca da bu tutumunu sürdüreceğini ifade etti.

Gittiği her yerde vatandaşların ilgisiyle karşılaştığını aktaran ve seçmenlerin Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde değişimden yana oldukları yönündeki tespitini paylaşan Öntürk, “Gittiğim her yerde vatandaşların ilgisini ve heyecanını görüyorum. Hatay büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra bir türlü layık olduğu hizmeti alamadı. Biz bu gidişatı değiştirmek istiyoruz. Göreve geldiğimizde ilk işlerimizden biri altyapı sorunlarını çözmek olacak. Çamurlu, çukurlu yolları ve akmayan su sorunu vatandaşın gündeminde kaldıracağız. Belediye kaynaklarını çarçur etmeyeceğiz. Ben kavga eden, polemik yaratan, bahane üreten bir siyasetçi değilim. Herkes şunu bilsin ki Mehmet Öntürk bir şey vaat ettiyse onu yapar. Ağzımdan hizmete dair ne çıktıysa hepsini tek tek gerçekleştireceğim. Tüm imkanlarımızı, tüm gücümüzü mevcut sorunları çözmek, halkın talep ve beklentilerini karşılamak için seferber edeceğiz” diye konuştu.

Depremin yol açtığı yaraların sarılması için devletin tüm gücüyle sahada olmaya devam ettiğini de sözlerine ekleyen Öntürk, hiçbir ayrım gözetmeden Hatay’ın 15 ilçesine eşit hizmet götürme kararlılığında olduklarının altını çizdi.

Haber: Sabahattin Atasoy