CHP mazbataya itiraz etti: Yeşildal, “Yalanlarınızla Hatay halkının kafasını karıştıramayacaksınız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti, İl Seçim Kurulu kararıyla mazbatanın Mehmet Öntürk’e verilmesinin ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde toplandı. Söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi, “Hatay’da talebimiz bütün oyların sayılması, tespit ettiğimiz 3 bin 389 ölü seçmen bulunmaktadır. Biz bu ölü seçmenin nasıl oy kullandığının tespitini talep ediyoruz. Seçimin iptalini istiyoruz. Kanunun aksine bir sandık kurulu oluşumu söz konusudur. Dolayısıyla Hatay’da olağanüstü bir şekilde seçimin iptalini talep ediyoruz” dedi.

Bu iddialara yanıt AK Parti Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal ve Abdulkadir Özel’den geldi. Yeşildal, “CHP’nin YSK’ya yaptığı itirazlar kendi içinde çelişkiler ve safsatalarla doludur. İddialar tamamen mesnetsiz ve soyut iddialardır. Yalanlarınızla Hatay halkının kafasını karıştıramayacaksınız. Hatay seçmeni kararını vermiştir, masa başı oyunlara pabuç bırakılmayacaktır” dedi.

ÖZEL: SANDIĞA SAYGILARI YOK!

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ise “Ölüler oy kullanmaya gelirken, CHP yetkilisi sandık kurul üyesi kimliğini istemeyi akledip, imzasını almamış mı? Ölüleri diriltir sizdeki bu yalanlar!

YSK önünde yaygara koparıp, kurul üyelerini baskı altına almaya çalışan CHP’nin yaptığı hukuksuzluklara da milli irade hırsızlığına da müsaade etmeyeceğiz. Namusumuz gibi koruduğumuz sandıklara atılan her bir oyu canımız pahasına korumaya devam edeceğiz.  Soyut iddialar ve yalanlarla kamuoyunu kışkırtıcı her açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Sandığa asla saygıları yoktu, olmayacak da. Ama aramızda kalsın biz kazandık.

ENKAZ BIRAKANLAR, SAYIŞTAY’IN VE YARGININ KONUSUDUR

Araçlarına akaryakıt alamayan, emekçilerin maaşını ödeyemeyen bir belediye enkazı bırakanların “şahsi” ve “ailevi” meseleleri bundan sonra Sayıştay’ın ve yargının konusudur! Hataylıların iradesi sandıkta tecelli etti. Gündemimizde su, altyapı ve “haşere” ile mücadele var” açıklamasını yaptı.

Haber: Sabahattin Atasoy