Bir tefeci HBB’ye “yanlışlıkla” 4 ayrı havale ile 32 milyon TL gönderdi!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Lütfü Savaş ve yönetiminin kapalı kapılar ardında yürüttükleri kirli siyasetlerinin sona erdiğini ifade ederek, “Belediyenin borcu 7 milyar TL’ye çıkmış durumda. Bugün öğrendim ki belediye için tefeciden bile borç alınmış. Korkmayın artık bu ‘aile şirketi devri’ sona erdi” ifadelerini kullanmıştı.

Konuyla ilgili Sabah Gazetesi’nde bir haber paylaşıldı.  Habere göre belediyeye “imar harcı” adı altında 4 seferde gönderilen 32 milyon liranın sahibi, parayı ‘yanlışlıkla’ gönderdiğini iddia etti.  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk’ün “Tefecilerden Bile Borç Alınmış” iddiasını araştıran Sabah Gazetesi, 8-13 Şubat tarihleri arasında yanlışlıkla gönderildiği iddia edilen 32 milyon TL’nin belediyenin hesabına girmesinden 15 gün sonra Mali Hizmetler Daire Başkanlığı 29 Şubat’ta parayı iade ettiğini ortaya çıkardı.

SÖZ KONUSU HABERDE ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

CHP’li Lütfü Savaş’ın usulsüzlükleri bir bir ortaya çıkıyor! Tefecilerden aldığı borcun dekontuna ulaşıldı! 4 parça halinde “yanlışlıkla” göndermiş.

Depremin yaralarının sarıldığı Hatay’da geçtiğimiz günlerde AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, belediyenin CHP’li Lütfü Savaş döneminden kalma 7 milyar TL’nin üzerinde borcu olduğunu açıkladı.

“HATAY’DA KİRLİ SİYASET SON BULDU”

Hatay’da kapalı kapılar ardında yürütülen kirli siyasetlerin son bulduğunu belirten Başkan Öntürk, CHP’li Lütfü Savaş’ın seçim çalışmaları için tefeciden 32 milyon TL aldığını söyledi.

DEKONTLARA ULAŞILDI

Öntürk’ün gündeme getirdiği söz konusu paraya ilişkin dekontlara ulaşıldı.

Hatay’da iş insanı olarak tanınan kişinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’na “İmar harcı bedeli” olarak 8-13 Şubat tarihleri arasında 9 milyon 800 bin, 8 milyon, 9 milyon 200 bin ve 5 milyon olmak üzere toplam 32 milyon TL havale yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesine “İmar harcı bedeli olarak” 4 defada toplam 32 milyon TL’yi gönderen kişi daha sonra bu paraları yanlışlıkla gönderdiğini iddia ederek paraları belediyeden geri istedi.

4 KEZ SEHVEN GÖNDERİLMİŞ !

Parayı gönderen kişi 15 Şubat’ta Hatay Büyükşehir Belediyesine “Aşağıda tarih, miktar ve açıklamalarla belirttiğim sehven hesabınıza imar harcı bedeli olarak yatırılan toplam 32 milyon TL’nin ……. banka hesap numarama iadesine talep ediyorum” şeklinde yazı gönderdi.

15 GÜN SONRA GERİ GÖNDERDİ

Mali Hizmetler Daire Başkanlığı, “sözde” 4 kez yanlışlıkla gönderilmiş olan parayı 15 gün sonra 29 Şubat’ta geri yatırdı. Tefeciden alınan paraya ‘yanlışlıkla yatırıldı’ kılıfı uyduran CHP’li belediyenin 32 milyon TL’nin faizini ise asfalt çalışması yapan müteahhit firmalara ödettiği iddia edildi.

Başkan Mehmet Öntürk’ün önümüzdeki günlerde CHP’li Lütfü Savaş döneminde yaşanan yolsuzluklarla ilgili açıklama yapacağı belirtildi.