Belki istifa etmek istedim!

Gizemli demeçleriyle dikkat çekmeye devam eden Demirel maç sonrası ilginç bir cümle kurdu: “Belki istifa etmek istedim, etmem de gerekiyordu ama olmadı. Neden olmadığını da yeri gelince konuşuruz”

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, 34’üncü hafta maçında 2-1 kaybettikleri Başakşehir maçını değerlendirdi. Üst üste 4’üncü mağlubiyetini alan Bordo-Beyazlılarda teknik patron Volkan Demirel yine gizemli ifadeler kullandı. Kötü gidişin sorumluluğunu üzerine alan Demirel, “Benden sonra buraya 4 maçlık birisi de gelse belki istifa etmek istedim, etmem de gerekiyordu ama olmadı. Neden olmadığını da yeri gelince konuşuruz. Ama 4 hafta boyunca şimdi ben buradayken bu takımı bırakmak… Tabii ki ‘Git derlerse yine giderim.’ başım üstünde yerleri var. Hiç öyle bir derdim de yok. Nasıl bu sene bütün mücadeleleri biz verdiysek bu ekiple, çalışanlarla, futbolcularla bundan sonra 4 maç vereceğiz. Ondan sonra oluyorsa olacak, olmuyorsa olmayacak. Oluyorsa da yine dimdik duracağım. Olmuyorsa da yine buraya dimdik çıkacağım. Çünkü bu çocuklar her şarta rağmen mücadele ediyorlar. O yüzden saygıyı da hak ediyorlar” açıklamasını yaptı.

BU TAKIMI KURAN BENİM, SORUMLULUK BANA AİT

Kazanabilecekleri bir maçı kaybettiklerine vurgu yapan Demirel, “Hanemizde sıfır puanla bir sonraki haftaya geçiyoruz. Antalyaspor’un herhangi bir pozisyonu olmadan yine 2 şutla maç bitti. Bu hafta da aynı şekilde. Şunu demek istiyorum. Oyuncular ellerinden gelen mücadeleyi yapıyor. Biz genç bir takımız. Son dakika 2-1. Orada bile pas yapmaları aslında bu lige ne kadar yabancı olduklarını ya da ne kadar genç olduklarını gösteriyor. Tecrübeli olmadıklarını da gösteriyor. Bu takımı kuran benim, sorumluluk bana ait. Elimizden geldiği kadar, sezon başından beri mücadele ettiğimiz birçok konu var. Bu 4 maçta da saha içinde yine elimizden gelen mücadeleyi vermek istiyoruz, vereceğiz de. Kimsenin şüphesi olmasın. Herkes için en hayırlısı olur. Biz elimizden geldiği kadar ligde kalmak için mücadele edeceğiz” dedi.

NE OLDUĞUNU, NE BİTTİĞİNİ BİZ, OYUNCULAR, ÇALIŞANLAR, PERSONEL BİLİYOR!

Takımda olup bitene teknik heyetin yanı sıra oyuncuların, çalışanların ve personelin hakim olduğunu aktaran Demirel, “Futbol, ülkemizde at gözlüğüyle izlendiği ve her şey sonuç odaklı olduğu için diğer detayları görmekten, düşünmekten, konuşmaktan çekiniyoruz. Yine söylüyorum. Ben bunların arkasına sığınmıyorum. Eğer bu takım düşecekse bütün sorumluluk bende. El kaldırıyorum ama bu takım düşmeyecekse, ligde kalacaksa da pasta ortada isteyen istediğini yiyebilir. Ne olduğunu, ne bittiğini biz, oyuncular, çalışanlar, personel biliyor” açıklamasını yaptı. Haber: Sabahattin Atasoy