“Belediyecilik nasıl yapılırmış göstereceğiz”

Cumhur İttifakı’nın Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Öntürk, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
Mehmet Öntürk, Hatay’a yönelik birçok projeleri olduğunu belirterek, “İnşallah birçok alanda şehrimizi tekrardan eski günlere hatta daha iyi günlere kavuşturmak için imar, inşa ve ihya edeceğiz.” dedi.
Öntürk, Reyhanlı ilçesinde mahalle ziyaretleri kapsamında düzenlenen programda, vatandaşlarla buluştu.
Cumhur İttifakı’nın el ele verip Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kırsal bölgelerin kalkınması gerektiğini söyleyen Öntürk, “Allah’ın izniyle tekrar tarihimiz kültürümüz ve birlikteliğimizi koruyarak tekrar bizi yaşatan birlik eden binalarımızı kurumlarımızın hepsini yeniden tarihine uygun bir şekilde yapacağız. Bizim nüfusumuz kırsalda yaşıyor. Kırsalları önemsiyoruz niye önemsiyoruz deprem merkezli oldu buralar olmasaydı buralar terk edilmiş olsaydı perişan olurduk. İnsanlar ocağına baba ocağına ana ocağına geldi en azından geldi oraya sığındı. Bunlar çok önemliydi kırsalla bağlantısı olmayan kardeşlerimiz eğer ikinci bir evi yoksa yazlığa felan yoksa maalesef şehir dışına gitmek zorunda kaldı. İnşallah onları da en kısa sürede getirip Hatay demografik yapısını koruyacağız.” dedi.
Belediyecilik ehil işi olduğunu vurgulayan Öntürk, “Kırsalda yaşanabilir olması lazım ve bu kırsal ulaşılabilir olması lazım. Maalesef 2014’te milletvekili döneminde bu yasayı biz çıkarttık. Biz iyi olsun diye çıkarttık meğer bu iş ehil insanların elindeyse iyi oluyormuş. Ehil insanların elinde olmazsa milletin derdiyle dertlenen insanların elinde olmazsa bıraktığımız gibi kalmış. Yol, altyapı sorun maalesef üzülerek görüyorum. Allah’ın izniyle AK Parti belediyeciliği ile Cumhur İttifakının birlikteliği ile bunları bir daha konuşmayacağız . Belediyecilik nasıl yapılırmış göstereceğiz.” dedi.
Öntürk mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla istişare yaparal yapılacak çalışmalar hakkında fikir alış verişi yaptı.
Cumhur İttifakı’nın Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Öntürk mahalle ziyaretlerinde projelerini anlatarak vatandaşlardan oy istedi. Haber & Foto: Mahmut Tuncay