Başkan Sarı: İşgalci İsrail’in yaptığı vahşi saldırıyı lanetliyorum

İsrail’in Filistin’de bir hastaneyi vurması ve 500’ü çoğu çocuk ve kadın 500’ü aşkın masum insanı katletmesine büyük bir tepki yaptı. İsrail ordusunun bu vahşetine bir tepki de Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, alçak saldırıyı lanetledi. Başkan Sarı, konuyla ilgili açıklamasında “Bu bir savaş değil, katliam, bu bir vahşet, soykırım… Tarihte görülmemiş insanlık suçuyla karşı karşıyayız.

İşgalci İsrail’in Gazze’de masum insanların tedavi gördüğü hastaneye yaptığı vahşi saldırıyı lanetliyorum. Dualarımız ve tüm desteğimizle mazlum Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

HERKES SUSAR BİZ SUSMAYIZ, BİZ TÜRKİYE’YİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili yaptığı “İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir.

Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum” şeklindeki açıklamayı hatırlatan Başkan Sarı, “Herkes susar biz susmayız, biz Türkiye’yiz. 400 yıl Kudüs’e adaletle hizmet etme bahtiyarlığına nail olan bir ecdadın torunları olarak, bizler her zaman Filistin’in yanında olacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı inşallah karşılık bulacak” diye konuştu. Haber: Sabahattin Atasoy