Başkan Öntürk: “Demografik yapı asla ve asla bozulmamalı”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, hizmette Hatay’ın 15 ilçesini eşit tuttuklarını ve ilçe belediye başkanının hangi partiye mensup olduğunun önemli olmadığını ifade etti.  Öntürk, “Defne’de, Samandağ’da kanallar dışarıya akıyorsa diğer ilçelere götürdüğümüz hizmetin bir anlamı olmaz” dedi.  HBB’nin bu yıl 800 kilometre yol yapmayı hedeflediğini aktaran Başkan Öntürk, bayramın sona ermesiyle birlikte ekiplerin sahaya inmeye başlayacağını söyledi.

Hatay’ın 6 Şubat’ta yaşadığı felaketle çok büyük yaralar aldığını hatırlatan Başkan Öntürk, şehrin geleceği ve demografik yapısının korunması için kendilerine büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Göreve geldikleri iki aylık süreç içerisinde var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Başkan Öntürk, “Sistem olarak hiç bugünün çağına uymayan bir belediye ile karşı karşıya kaldık. Önümüzdeki süreçte sistemi oturtup bu şehre hep beraber hizmet edeceğiz. Çünkü tek derdimiz şehrin ayağa kalkması, insanlarımızın bir an önce evine dönmesi, yaşanabilir bir şehirde güzel bir şekilde geleceğini kurması ve yaşamasıdır. Hatay, tüm medeniyetlerin bir arada yaşadığı ve demografik yapısının asla ve asla bozulmaması gereken bir şehirdir” dedi.

Siyasi bir çıkar elde etme amacı taşımadan şehrin genel sıkıntılarını çözmek amacıyla büyük bir mücadele verdiklerini belirten Başkan Öntürk, bu konuda gece gündüz çalıştıklarını aktararak herkesin de ‘Bu şehrin sahibiyim.’ düşüncesiyle aynı özveri, gayreti göstermesi ve aynı mücadeleyi vermesi gerektiğini iletti.

ORTA VADEDE ALTYAPI SORUNLARINI BİR DAHA KONUŞMUYOR OLACAĞIZ

İl genelinde mezarlıkların temizlenmesinde ve sivrisineklerle mücadelede önemli bir yol kat ettiklerini açıklayan Başkan Öntürk, şehrin içme suyu ve kanalizasyon sisteminin çöktüğünü bu konuda ilgili birimlerden çok özel bir özveri beklediğini sözlerine ekleyerek “Kısa süre içerisinde şehrin altyapısını ayağa kaldırmakla beraber orta vadede bu sorunları bir daha konuşmuyor olacağız. Vatandaşımızın susuzluktan ve atık sulardan arınmış temiz bir şehirde yaşaması için bizlere iş düşüyor. Yapacağımız yeni yatırımlarla şehri farklı bir noktaya taşıyacağız. Bayramdan sonra hızlı bir şekilde asfalt çalışmalarına çıkacağız. Gayret edeceğiz, bir olacağız, beraber olacağız. Bu şehri tekrar ayağa kaldırmak için çalışan tüm kardeşlerimizin bu gayretini de ömür boyu unutmayacağız” dedi. Haber: Sabahattin Atasoy