Başkan Öntürk: Altınözü’nde su, kanalizasyon ve yol sorun olmaktan çıkacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Öntürk, daire başkanlarıyla birlikte Altınözü’ne gelerek muhtarlar ve kurum amirleriyle bir toplantı yaptı. Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen buluşmada Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ile birlikte muhtarları tek tek dinleyen Başkan Öntürk, sorunları not aldı, çözüm için talimat verdi.

Konuşmasına belediyenin 7,5 milyar TL’lik bir borcu olduğunu anlatarak başlayan Başkan Öntürk, “Belediyemizin bugünkü borcu 7,5 milyar lira. Eski parayla 7,5 katrilyon borcu var. Mazbatayı alıp geldiğimiz de itfaiyelerimizin dahi mazotu yoktu. Hiç kimsenin mazot dahi vermediği gırtlağa kadar borca batmış, her yerden temlik ve hacizlerle boğulmuş, gelen para personel giderine ancak yeten bir bütçeye maruz kaldık” dedi. Bunu bahane olsun diye anlatmadığına vurgu yapan Öntürk, seçim öncesi verdiği tüm sözleri tutacağını yineledi.

SU, KANALİZASYON VE YOL SORUNU ÇÖZÜLECEK

Hatay genelinde olduğu gibi Altınözü’nde de ilk olarak acil hizmetleri hayata geçireceklerini aktaran Başkan Öntürk, “Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Altınözü’nde de vatandaşımızın en çok istediği hizmetlerin başında su, kanalizasyon ve yol geliyor. Muhtarlarımız kendi mahallelerindeki tüm taleplerini bize iletecekler. Biz de en acil olanından başlamak üzere tüm bu sorunları çözeceğiz. Hızlı bir çalışma ile 6 ay içinde su meselesini çözeceğiz” dedi.

MAHALLESİ HAFTADA 2 KERE İLAÇLANMAYAN MUHTAR DİREKT BENİ ARASIN

Seçim dönemi nedeniyle sinekle mücadele larva dönemini kaçırdıklarını hatırlatan Öntürk, “Bir diğer önemli meselemiz sivrisinek meselesi. Şu an ilaçlama ekip sayımızı 63’e çıkardık. Kısa süre içerisinde ilaçlama ekiplerimizin sayısını arttıracağız. Her mahalle haftada 2 defa ilaçlanacak. Mahallesi haftada 2 defa ilaçlanmayan muhtar direkt beni arasın” diye konuştu.

15 İLÇE EL ELE HATAY’I AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Nüfusu bin ve üzerinde olan 100 mahalleye meydan yapacaklarını söyleyen Başkan Öntürk, bu meydanlarda çok amaçlı salonlar, çocukların ders çalışabilecekleri alanlar, muhtar odaları ve köylünün oturabileceği alanlar olacağını söyledi.

Toplantıda birleştirici mesajlar veren Başkan Öntürk, “15 ilçe belediyesi de bizimdir. Hepsi bizim için eşittir. İlçe belediyelerimizle ayrı gayrı olmadan el ele verip bu şehri ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

Başkan Öntürk, konuşmasının ardından mahalle muhtarlarını tek tek dinledi. Kendisine iletilen sorunları not aldı. Muhtarlardan da tüm taleplerini ilgili birimlere yazılı olarak bildirmelerini talep etti. Haber: Sabahattin Atasoy