Başkan Mehmet Öntürk’ten Kurban Bayramı mesajı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Mehmet Öntürk mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Milletimizi manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran bir Kurban Bayramı’nı daha hep birlikte karşılamanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.
Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Millî ve dinî değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.
Bayramlar bizleri aynı dinin, aynı inancın neşesinde birleştiren, iman kardeşliğinin tezahür sahneleridir. Bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere taşımalıyız. Evlerin canlı bayramları olan çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştırmalı, yaralı gönülleri, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatmalıyız.
Sevinçlerin ve mutlulukların paylaştıkça arttığını, üzüntüler ve acıların da paylaşıldıkça azaldığını unutmamalı; küskünlükleri ve kırgınlıkları bir kenara bırakıp kucaklaşmalı; yardımlaşma ve dayanışmayı artırarak kardeşlik duygularımızı güçlendirmeli ve bayramlarımızı günün anlam ve önemine uygun olarak yaşamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle Hataylı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; bu güzel bayram coşkusunun, kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini hem aziz milletimiz, hem de tüm insanlık için barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyorum.”