Bahaneci Savaş’tan bakanlara övgü, depremzedelere provokatör ithamı!

Hatay’ı hizmetsizliğe mahkum eden, meclis toplantılarına dahi katılmayan, herkese tepeden bakan ve sürekli “Çalıştırmıyorlar” bahanesine sığınan Lütfü Savaş çark etti. Sözcü TV’de gazeteci Deniz Zeyrek’in “Hangi hizmeti yapmak isterken engellendiniz” sorusuna yanıt veremeyen Savaş, Bakan Koca ve Bakan Özhaseki’nin Hatay’da önemli çalışmalar yaptığını aktardı ve bakanlara teşekkür etti. Adaylığına karşı çıkan depremzedeleri ise provokatörlükle suçladı.

6 Şubat’ın yıl dönümünde depremde hayatını kaybedenlerin anıldığı yürüyüşte partisinin genel başkanı Özgür Özel’le birlikte protesto edilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yaptığı basın açıklaması ve katıldığı canlı yayında tepki çeken ifadeler kullandı. Kendisine tepki gösteren depremzedeleri provokatör olmakla suçlayan Savaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye deprem sonrası Hatay’da yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Anma günündeki protestoları kumpas olarak nitelendiren Savaş’ın adaylığının iptal olup olmayacağı yarın yapılacak parti meclisi toplantısında netlik kazanacak. Haber: Sabahattin Atasoy