Altınözü’nde paskalya coşkusu

Başkan Sarı: İnançlarımız farklı olsa da sevgi paydasında birleşir, bayramlarımızı kardeşçe yaşarız

Hristiyanlığın en önemli dini bayramı olarak bilinen Paskalya Bayramı, Altınözü’nde birlik ve beraberlik mesajları eşliğinde kutlandı. Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Cumhur İttifakı ilçe başkanları, kurum amirleri, AK Parti İlçe Teşkilatı Ve Altınözü Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerle Altınözü’nde yaşayan Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı’nı kutladı.

Hristiyan vatandaşlarımızın en önemli dini bayramı olmasıyla bilinen Paskalya Bayramı, farklı inanışların bir arada barış ve kardeşlik içerisinde dünyaya örnek bir şekilde yaşadığı Altınözü ilçesinde coşkuyla kutlandı.

Sarılar Mahallesi Aziz Georgios Rum Ortodoks Kilisesi, Sarılar Mahallesi İsa Mesih Kilisesi ve Tokaçlı Meryem Ana Kilisesi’nde Hristiyan vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığımız Hristiyan hemşehrilerimizin Paskalya Bayramı dolayısıyla Sarılar Mahallesi Aziz Georgios Rum Ortodoks Kilisesi, Sarılar Mahallesi İsa Mesih Kilisesi ve Tokaçlı Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ederek hemşehrilerimizin Paskalya Bayramlarını kutladık. İnançlarımız farklı olsa da sevgi paydasında birleşir, bayramlarımızı kardeşçe yaşarız. Hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde birlikte yaşamanın en güzel örneği olan Altınözü’müzde ve ülkemizde bulunan tüm Hristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Haber: Sabahattin Atasoy