AK Parti HBB adayı Mehmet Öntürk’ü resmen açıkladı

AK Parti’de 17 büyükşehir, 31 il belediye başkan adayının tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Cumhur İttifakı’nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada önemli mesajları verdi. Erdoğan, “Hedefimiz AK Parti ve Cumhur İttifakı’ndaki belediyeleri kazanmak ve muhalefet elindeki belediyeleri gerçek belediyecilikle tanıştırmak. Kendini şehirlere adayacak adaylarla seçimlere hazırlanıyoruz. 30 Ocak’ta da seçim beyannamemizi sunacağız.

Türkiye Cumhuriyet’inin ilelebet payidar kalmasını sağlayacağız. Mücadeleyi bir an bile bırakmayacağız. Bu emaneti daha güçlü şekilde teslim edeceğiz. Bu yüzden canımızı dişimize takarak çalışacağız. 17 defa milletimizin terazisine çıktık. Projelerimizi, hedeflerimizi ve geleceğe dair yol haritamızı paylaştık. Milleti seçimden seçimden hatırlayanlarla aynı safta olmadık. Seçim dönemi bizim için milletimizle gönül bağını artırdığımız özel dönemlerdir” dedi.

MEHMET ÖNTÜRK KİMDİR?

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Öntürk1970 yılında Kırıkhan’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Kırıkhan’da, lise eğitimini ise Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamladı. Tarım sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir. Tohumculukta dışa bağımlılığı azaltmak için, yerli ve milli tohumların ülkemiz tarımına kazandırılmasında ve üretiminde öncü rol oynamıştır.   Antakya Ticaret Borsası Başkan Yardımcılığı, 24., 25., 26. Dönem AK Parti Hatay Milletvekilliği ve AK Parti Hatay İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. İyi derecede İngilizce bilen Öntürk evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber: Sabahattin Atasoy