23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI HATAY’DA COŞKUYLA KUTLANDI

BAŞKAN ÖNTÜRK’ÜN DE KATILDIĞI TÖRENDE ÇOCUKLAR BAYRAMI DOYASIYA YAŞADI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hatay’da, yüzlerce çocuğun ve devlet protokolünün katıldığı törenlerle kutlandı.
Hatay Merkez Spor Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programın, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Veysel Eren, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile diğer protokol üyeleri ve Hataylılar katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz’ün günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ile devam eden programda, çocukların hazırladığı çeşitli kareografilerle renkli görüntüler oluşurken binlerce çocuk okunan şiirler, jimnastik, halk oyunları ve step gösterileri ile doyasıya bir bayram sevinci yaşadı.
Özellikle 1. sınıf öğrencileri Anadolu Ateşi gösterileri ile katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı.
Vali Mustafa Masatlı ve HBB Başkanı Mehmet Öntürk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. Yıl kutlamaları kapsamında çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.
Milli bayramlarını coşkuyla kutlamanın yanı sıra, ülkenin geleceği için umutlu olmaları gerektiğini bir kez daha hisseden çocuklar; bayramlarını sevgi ve umut dolu bir ortamda kutlamalarına vesile olan tüm yetkililere teşekkürlerini iletti.