19 Mayıs’ın 105. yılı Altınözü’nde büyük bir coşkuyla kutlandı

Ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşının Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 105’inci yıl dönümü, Altınözü’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.

İlçedeki 19 Mayıs kutlamaları, Altınözü İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Zümre’nin Atatürk Anıtı’na çelek sunmasıyla başladı.

Altınözü Atatürk Stadyumu’nda devam eden kutlamalarda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü Garnizon Komutanı Nuh Koçyiğit ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı halkı ve öğrencileri selamladı.

Kutlama programı Altınözü İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Zümre’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Müdür Zümre, “Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makûs talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında yar olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın, ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından öğrenciler tarafından gösteriler yapılarak şiirler okundu. Altınözü’nde görev yapan müzik öğretmenlerin verdiği konserle devam eden programda

Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi Spor Kulübü, Beden Eğitimi Öğretmeni Bedia Sürgit yönetiminde karate gösterisi sundu.

Konserle devam eden kutlama programının sonunda, 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında okullarda düzenlenen voleybol ve futbol turnuvalarında ilk 3’e giren takımlara madalya ve kupa verildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı geçit töreninin yapılmasıyla birlikte sona erdi. Haber-Foto: Sabahattin Atasoy